UA / RU
Підтримати ZN.ua

Публікація декларацій: чи є загроза для сімей держслужбовців в умовах війни?

В ВР вважають, що реєстр декларацій добре захищений.

Система декларування доходів не містить інформації про адреси місця проживання. Таких даних не було в публічному доступі і не планується їх публікувати, тому загрози для родин топпосадовців країни не буде. Про це заявила голова парламентського комітету з антикорупційної політики Анастасія Радіна в інтерв’ю «Главкому». 

«Треба окремо виділити категорію осіб, які перебувають під державною охороною – зокрема, й родини топ-посадовців. Коли я кажу про топів, то це топ-20, а не топ-10000. Їх безпекові обмеження зрозумілі. Для інших осіб, зокрема для себе, я не бачу безпекових ризиків у зв’язку із потенційною відкритістю декларацій», – заявила нардепка.

За її словами, якщо в когось є бажання дізнатись, де живе посадова особа або члени її сім'ї, то це не складно зробити. Для цього не треба «ламати» реєстр декларацій.

«Система декларування має передбачати можливість НАЗК побачити і звірити із доходами витрати декларанта, у тому числі, на проживання родини як в Україні, так і закордоном. І важливо, щоб ця перевірка була проведена в межах строків притягнення до відповідальності», – пояснила Радіна. 

Як пояснює Радіна, реєстр декларацій добре захищений. На сьогодні не зафіксовані не те що масові, а навіть епізодичні випадки незаконного витоку приватних даних із реєстру декларацій. Безпосередній доступ до нього мають тільки НАЗК і НАБУ, причому не всі співробітники цих органів. І можна побачити, під яким логіном хто і коли туди заходив.

Читайте також: Апеляція ВАКС створює небезпечний прецедент, що дозволить чиновникам не подавати електронні декларації – ЦПК

Нагадаємо, що податкова значно розширила коло осіб, які мають подати декларацію в 2023 році. Як ми писали, нова вимога зачіпає мільйони українців.