Під час історичного рекорду ціни на газ, зафіксованого цього тижня, коли вартість блакитного палива сягнула 2000 доларів, російський монополіст Газпром не лише не збільшив поставки в Європу, але й продовжував їх знижувати. Про це повідомив гендиректора Оператора ГТС Сергій Макогон.
""Газпром" знову не став бронювати допомоги в "Ямал-Європа" та зменшив транзит через Україну з 109 млн м3 на добу до 87,7 млн", - зазначив він.
Тим часом, за словами Макогонна, в Європі було встановлено рекорд з відбору блакитного палива зі сховищ.
Він став максимальним від початку опалювального сезону, досягнувши 762 мільйонів кубометрів.
Також встановлено новий рекорд за всю історію спостережень, тобто з 2011 року, щодо підйому газу для цього дня.
Загалом наповненість сховищ з початку сезону скоротилася до 62,9 мільярда кубометрів, що становить 58,3 відсотка від обсягу та на 22 мільярди кубометрів менше, ніж минулого року.
"Зниження постачання газу до ЄС в час, коли його вартість сягнула 2000 дол, говорить про те, що це не економічні рішення, а суто політичні, що мають за мету збільшити тиск на ЄС щодо запуску "Північного потоку-2" на умовах РФ", - наголосив він.
Нагадаємо, на початку грудня 2021 року в Європі вже використали чверть газу, що закачали на зиму.
Раніше Сергій Макогон навів статистику, яка свідчила, що попри політичні заяви Газпрому про початок закачування газу до своїх підземних газових сховищ у Європі, на практиці вони почали спустошуватися.
Він також спростував заяви Газпрому про збільшення поставок газу в Європу. Насправді російський газовий монополіст не бронював додаткових обсягів транзиту, а просто тимчасово повернувся до законтрактованих обсягів.
Як писало видання Bloomberg, РФ чітко дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення постачання газу можливе за умови, що європейський регулятор схвалить сертифікацію оператора "Північного потоку-2".