UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прямі іноземні інвестиції в Україну скоротилися учетверо - експерт

Структура інвестування консервує інвестиційні перспективи підприємств та свідчить про неефективну державну політику.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну у І півріччі 2017 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротився вчетверо і склав всього 711,2 млн дол. США (або 18,9 млрд грн по курсу 26,5 грн/дол.).

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Ковалівська, заступник директора Інституту соціально-економічних досліджень.

На її думку, структура інвестування консервує інвестиційні перспективи підприємств та свідчить про неефективну державну політику. Інвестори та інші гравці на фінансовому ринку не мають реальних стимулів та інструментів, щоб акумулювати та інвестувати кошти в основний капітал.

"Останні 3-4 роки Кабмін замість того, щоб створити реальні інвестиційні інструменти та механізми залучення інвестицій в Україну, намагався покращити інвестиційний клімат шляхом дерегуляції та лібералізації. Тобто, в Україні не використовувались ті інвестиційні стимули, які застосовують у багатьох розвинених країнах світу", - відзначає експерт.

У 2014 р. Україні вдалося покращити позиції на 16 пунктів, але попри підрахунки міжнародних експертів щодо кореляції між рейтигами Doing Business та підвищенням обсягів залучення інвестицій, в Україну додаткові кошти від іноземців так і не надійшли. "Після минулорічного покращення позиції у рейтингу, цього року Україна мала б отримати додатково від 700 млн. доларів до півтора мільярда дол. США прямих іноземних інвестицій. Однак, вже зараз зрозуміло, що до кінця року цього не станеться. І наступного року, ситуація повториться, бо чинна державна інвестиційна політика, яка полягає виключно у спрощенні умов ведення бізнесу, є недостатньою", - наголошує аналітик.

Детальніше про падіння інвестицій у Україну читайте в статті Світлани Ковалівської "Українське економічне "диво" - рейтинги зростають, а обсяги інвестицій падають" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".