UA / RU
Підтримати ZN.ua

Провідні мобільні оператори вирішили перерозподілити радіочастоти

Наступним етапом буде узгодження регіонального розподілу радіочастот

Мобільні оператори "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell вирішили перерозподілити радіочастоти для забезпечення ефективного використання регіонального розподілу радіочастот (РЧР). Це буде здійснено в діапазоні 900 МГц.

Як повідомляється на сторінці Офісу ефективного регулювання (BRDO) в Facebook, наступним етапом буде узгодження регіонального розподілу радіочастот та надання на розгляд і затвердження на державному рівні.

"Ми продовжуємо роботу над зменшенням цифрового розриву і очікуємо, що вже протягом 1,5 року оператори зможуть розвинути мережі, щоб вони забезпечували доступ до 4G майже 100% населення України, незалежно від місця проживання", - зазначає BRDO.

Як повідомлялося, раніше НКРЗІ запропонувала "Київстару" і "Інтертелекому" здати "надлишок" радіочастот у смузі 900 МГц.

"Київстар" готовий здати до 86 МГц частот, але не згоден "ділити все порівну".

Оператор мобільного зв'язку Vodafone Україна" вважає необхідним створення для операторів паритетних умов щодо раніше використовуваних в інших цілях низьких частот, а в компанії lifecell заявляють, що в умовах впровадження нової технології керуватися термінологією "навантаження на абонента" не зовсім коректно і наполягають на рівних частках спектру.

Раніше президент Володимир Зеленський постановив до серпня вивільнити "цифровий дивіденд", до жовтня - усунути дефрагментацію на 824-960 МГц для впровадження 3G і 4G.

Для покриття всієї території України швидкісним мобільним зв'язком 3G та 4G необхідно вирішити проблему діапазонів 700-800 МГц, де поки працюють мовники аналогового телебачення, хоча давно вже повинні були їх звільнити. І саме тут є ґрунт для дій уже нового президента, який міг би взяти ініціативу до своїх рук і підписати указ про вивільнення зазначених діапазонів та проведення конкурсів на частоти, на яких оператори могли б розгорнути мережі 3G, 4G (і якщо в перспективі знадобиться, то й 5G) по всій країні.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Герман Богапов. Він нагадує, що регулятор, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), перебуває поки що в підпорядкуванні президента.