Торгівельний протекціонізм, прихильність якому декларує новий президент США Дональд Трамп, може підірвати основи американської економічної політики та похитнути довіру до долара, вважає заступник директора Регіонального філіалу НІСД у Дніпрі Олексій Їжак.
У своєму коментарі для DT.UA з приводу інавгураційної промові Дональда Трампа він зазначив, що захист американських виробників стане фокусом економічної політики нової адміністрації США.
"Купувати американське та наймати американців - головні рецепти Трампа для повернення США до процвітання. Внутрішніх бюрократичних регуляцій поменшає, зовнішнього протекціонізму - стане більше. Енергетику буде звільнено від багатьох екологічних обмежень. Можна очікувати збільшення робочих місць і здешевлення енергетичних ресурсів на внутрішньому американському ринку", - зазначив він.
Їжак вказує, що подібна політика може мати і негативні наслідки.
"США надто глибоко вбудовані в глобальну економіку, долар є головною світовою валютою. Навряд чи можливо зводити торговельні бар'єри та повертати виробництво в Америку, не підриваючи основ економічної політики, яку вибудовували десятиліття. Протекціонізм може обернутися зростанням споживчих цін, що випереджатиме підвищення доходів, довіра до долара і американських фінансових ринків може похитнутися", - підкреслив він.
Автор вказує, що проголошені Трампом пріоритети економічної, зовнішньої та військової політики США (зокрема – зміцнення збройних сил і боротьба з ІД) суперечать один одному, оскільки американська військова міць вимагає глобальної присутності, а боротьба з тероризмом передбачає проекцію сили.
"США буде дуже важко будувати флот, розвивати ПРО та викорінювати радикальний іслам, ведучи торговельні війни з Японією, Німеччиною та іншими своїми ключовими військовими союзниками. Найшвидше, поступово зіграє малопомітна поки що обіцянка в інавгураційній промові - оживити старі та створити нові союзи. Імовірно, для цього США доведеться йти на економічні компроміси", - підсумував він.
Нагадаємо, Дональд Трамп був приведений до присяги президента США в п'ятницю, 20 січня, змінивши на цій посаді Барака Обаму.
Увечері 20 січня прес-служба Білого дому повідомила, що адміністрація президента США Дональда Трампа має намір прийняти ряд важливих рішень у зовнішній політиці. Зокрема - вийти з Транстихоокеанского партнерства, переглянути Північноамериканську угоду про вільну торгівлю, а також забезпечити енергетичну незалежність від ОПЕК.
Читайте коментарі відомих експертів у галузі міжнародних відносин та безпеки з приводу інавгураційної промови Дональда Трампа в матеріалі "Трамп: Америка понад усе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".