Україну не влаштує пропозиція "Газпрому" про транзит 10-15 млрд куб. м газу в рік з 2020 року, оскільки прокачування такого несуттєвого обсягу є збитковим, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.
"Заяви Міллера (глава "Газпрому" – ред.), що вони залишать 10-15 млрд куб. м і будуть прокачувати їх через Україну – наша країна не піде на такі обсяги. Для України це невигідно! За таких обставин нам потрібно буде ще вкладати свої кошти, щоб прокачувати цей обсяг газу", - сказав міністр.
Насалик додав, що економічно вигідним транзит є при річному обсязі не менше 40 млрд куб. м.
"При обсязі транзиту близько 40 млрд куб. м – економічні показники такі ж, як у "Північного потоку". При збільшенні обсягу понад 40 млрд куб. м – транспортування через ГТС України економічно вигідніше, ніж через "Північний потік". Якщо європейці керуються тільки економікою, про що йдеться, то проект української ГТС економічніше", - зазначив глава Міненерговугілля.
Раніше "Газпром" заявив, що може зберегти транзит газу через Україну в розмірі 10-15 млрд куб. м в рік, якщо українська сторона доведе "Газпрому" економічну доцільність нового контракту.
Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави.
Раніше Коболєв заявив, що пропозиції "Газпрому" для обговорення з НАК "Нафтогаз України" є неприйнятними та є такими, що перебувають за межею фантазії. За словами Коболєва, на даний час переговори тривають.
5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів в суді.