UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пропонується новий закон про Бюро економічної безпеки – оцінки проєкту протилежні

Вперше пропонується подавати не більше двох кандидатур на посаду очільника БЕБ

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав новий текст законопроєкту про Бюро економічної безпеки. Ухвалений на комітеті проєкт викликав протилежну реакцію народних депутатів. 

Читайте також: Перезавантаження БЕБ — листок подорожника на розбитому колінці бізнесу

Урядовий проєкт доповнили – голова комітету Данило Гетманцев

Позитивно оцінює рішення очільник профільного комітету, який розглядав проєкт по БЕБ – Данило Гетманцев. Він вважає це відпрацьованим проєктом по зауваженням парламенту: “Це урядовий законопроєкт, який депутати 23 лютого відправили на повторне перше читання. Реформа важлива, тому що це один із "маяків" Міжнародного валютного фонду (МВФ). Його треба виконати до кінця червня 2024 року”.

Очільник комітету зазначає зміни та деталізує новий текст закону у свій публікації. “Нова редакція… передбачає: 

Невиконання вимог міжнародних партнерів та бізнесу – перший заступник голови комітету Ярослав Железняк

На противагу, перший заступник цього ж комітету Ярослав Железняк критикує законопроєкт як той, що не погоджений з міжнародними партнерами та містить невідповідності, порівняно із домовленостями, які є з бізнесом.

“Знову Мінʼюст прислав версію яка не погоджена з партнерами і яка НЕ включає зауваження бізнесу. В тому числі навіть Ради підприємців при Президенті. Тепер чомусь комісія має обрати двох кандидатів (вимога була одного). Або конкурси та переатестація не прописані нормально, як вимагалося”.

За інформацією першого заступника голови комітету, за проєкт проголосувало 17 депутатів і 1 – проти. А три депутати вийшли з засідання “в знак протесту” – Южаніна, Ніколаєнко та Васильченко.

Ще у 2021 році ZN.UA публікувало огляд, у якому зазначалось про виклики які є щодо ефективності роботи БЕБ. У січні 2024 року спроба перезавантаження через оновлений текст закону про діяльність цього правоохоронного органу викликала дискусію в середовищі експертів. вони говорили про сумнівні пропозиції та недосконалість нової моделі.

Під час підготовки нового проєкту проводились консультації і зустрічі з підприємцями та надавались відповідні обіцянки з міжнародними партнерами України, які підтримують макрофінансове становище України.