Підприємці, що не ухиляються від сплати податків та виконують норми щодо гарантованого соціального забезпечення працівників, можуть отримати право бронювати четверту частину всіх працюючих. Норму про 25% імовірного бронювання працівників “клубу білого бізнесу” передбачено новим проєктом закону. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Водночас він зауважив, що ця норма не містить прямої вказівки, а лише рекомендацію для уряду щодо можливості застосування такого підходу. “Щодо питання бронювання для «клубу білого бізнесу» включена тільки рекомендація (не обовʼязок!!!) для КМУ внести зміни в свою постанову щодо надання можливості бронювати таким підприємствам до 25% співробітників. Але ще раз - це рішення залишається на Уряді”, – зазначив перший заступник голови комітету у коментарі.
Також Железняк зазначає, що законопроєкт №11084 до другого читання “значно доопрацьований разом з бізнес-асоціаціями та експертами”. Серед новацій проєкту – поліпшення норми щодо амортизаційних відрахувань для бізнесу, щодо обладнання.
Як повідомлялось раніше, у Верховній Раді зареєстрували новий проєкт закону під назвою "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки". Він пропонує концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Проєктом передбачено, що кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника – має можливість його забронювати.
Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками. Бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, включно з представництвами іноземних компаній чи ФОПів. Відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме уряд.