UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура заблокувала публікацію рішення суду про конфіскацію "грошей Януковича" - ЗМІ

Рішення Краматорського суду не внесено в Єдиний реєстр судових рішень на прохання підлеглих прокурора Кулика.

Рішення Краматорського міського суду про конфіскацію 1,5 мільярдів доларів, що належали екс-президента Віктору Януковичу та його оточенню, досі не внесли до Єдиного реєстру судових рішень на прохання військової прокуратури, повідомляє "Українська правда".

"Постановою Військової прокуратури сил АТО про застосування заходів безпеки до осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві від 21 березня 2017 року ДП "Інформаційні судові системи" зобов'язано вжити заходів безпеки у кримінальному провадженні за підозрою фігуранта кримінального провадження в участі у злочинній організації... у вигляді неоприлюднення тексту судового рішення за результатами розгляду обвинувального акта та угоди про визнання винуватості... для доступу в Реєстрі до завершення досудового розслідування в кримінальному провадженні", - йдеться у відповіді в.о. гендиректора ДП "Інформаційні судові системи" Дмитра Дубінка на запит керівника відділу з боротьби з корупцією Центру "Ейдос" Гліба Каневського.

У ДП "Інформаційні судові системи" відповіли на запит про рішення Краматорського суду
Українська правда

Тим часом, сім зареєстрованих на Кіпрі компаній – власників українських облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) подали апеляційні скарги на рішення про конфіскацію "грошей Януковича".

28 квітня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що перерахування конфіскованих $ 1,5 млрд з рахунків оточення екс-президента Віктора Януковича на рахунок Державного казначейства завершений.

У Міністерстві фінансів уточнили, що цінні папери в державному "Ощадбанку" на 1,1 млрд доларів, які були конфісковані за рішенням Краматорського міського суду Донецької області наприкінці квітня, були погашені наприкінці 2016 року.

За даними слідства, кошти, виведені з України, використовувалися "Сім'єю" для розміщення фіктивних інвестицій. Частина з них була використана для придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 1,15 мільярда доларів. Понад 200 мільйонів доларів було розміщено на депозитних рахунках в українських банках, опосередковано підконтрольних оточенню Януковича.