Печерський районний суд Києва за клопотанням прокуратури дозволив провести позапланову перевірку фінансово-господарської діяльності "Київенерго" у справі про законність виведення з комунальної власності 12,73% компанії в 2007 році.
Як зазначається у рішенні суду, яке датується 15 вересням, прокуратура Києва порушила кримінальне провадження дворічної давнини, яке може торкнутися власника СКМ Ріната Ахметова, а також бізнесменів Василя Хмельницького та Андрія Іванова.
Цей пакет акцій спочатку був переданий "Київенергохолдингу", яким володіли Хмельницький і Іванов, а потім через ряд сумнівних угод виведений з власності Києва і проданий холдингу ДТЕК Ріната Ахметова.
Справу про відчуження акцій "Київенерго" було відкрито прокуратурою ще в липні 2014 року. З тих пір про неї ніхто нічого не чув. Рішення Печерського суду від 15 вересня цього року - перше через більш ніж два роки після відкриття провадження, за даними Єдиного реєстру судових рішень.
Сумнівні, на думку столичної прокуратури, схеми з пакетом акцій "Київенерго" допомогли Ахметову стати мажоритарним власником компанії.
Згідно з даними рішення Печерського суду, вартість комунального пакету акцій у 12,73% оцінювалася у 77,5 млн грн.
"З 2007 по 2012 рік 12,73% акцій "Київенерго" шляхом кількаразового відчуження, в тому числі за участю підприємств, установ, організацій нерезидентів, передано в групу компаній ДТЕК", - наголошується в судовому рішенні.
"Таким чином, службовими особами ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг" та ТОВ "Київські енергосистеми", пакет акцій ПАТ "Київенерго" безоплатно відчужено з власності територіальної громади міста завдавши таким чином збитків на 250 млн грн", - йдеться в рішенні.
"Київенерго" було створене в 1995 році. Компанія забезпечує виробництво тепла і електроенергії для 75% киян, будучи однією з найбільших енергокомпаній в країні. "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у Київі, за винятком Дарницької ТЕЦ.
Київська міська рада стала одним з власників "Київенерго" в 1999 році, отримавши 12,7% акцій з державної власності. До цього контрольним пакетом компанії в розмірі 50%+1 акція володіла держава в особі НАК "Енергетична компанія України".
У 2012 році Фонд державного майна на приватизаційному конкурсі продав ще 25% "Київенерго" ДТЕК за 450,5 млн грн при стартовій ціні 432,3 млн. Після цього холдинг Ахметова сконцентрував 72,4% столичної компанії.
За підсумками 2015 року "Київенерго" виявилося найбільшим платником податків у столиці, перерахувавши у міський бюджет 94,2 млн грн.