UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прогнозисти The Economist назвали українську економіку найгіршою в 2015 році

В антирейтингу світових економік Україна випередила Лівію, Екваторіальну Гвінею і Росію.

Експерти аналітичного підрозділу британської ділової газети The Economist - Economist Intelligence Unit (EIU), у своєму квітневому прогнозують Україні найгірші показники серед світових економік за 2015 рік.

Відповідні дані квітневого прогнозу оприлюднив у своєму Twitter один з керівників проекту Роберт Уорд.

Читайте також: США допоможуть Україні реалізувати реформи щодо стабілізації економіки

Згідно з таблицею, українська економіка продемонструє найбільш істотне падіння навіть порівняно з іншими країнами, які переживають економічні труднощі.

"15 найгірших економік 2015 року. Включаючи дві країни БРІКС (Бразилія і провінція Китаю Макао), Венесуелу, Україну, Кіпр та Грецію (квітневий прогноз EIU)", - написав аналітик.

15 worst performing economies in 2015. Incl two #BRICS #Venezuela #Ukraine #Cyprus and #Greece (EIU Apr forecasts). pic.twitter.com/vbtcMWmeeG

- Robert Ward (@RobertAlanWard) 29 квітня 2015


За прогнозом реальний ВВП України впаде більш ніж на 6%, порівняно з 2014 роком. Російську економіку в списку країн з найбільш провальними показниками в 2015 році аналітики EIU поставили на п'яте місце.

Привертає увагу досить високі показники Греції на тлі просідаючих економік. Так, вона стала "кращого з гірших", зайнявши 15 місце в списку країн, за прогнозом з досить незначним зниженням реального ВВП по відношенню до минулого року.

Паралельно з цим аналітики The Economist назвали найбільш динамічні економіки світу за 2015 році.

Найкращі результати за темпами зростання повинна показати Попуа Нова Гвінея, наростивши реальний ВВП на 12% в 2015 році. Друге і третє місце ділять майже з 8-відсотковим прогнозом Демократична Республіка Конго і Шрі-Ланка. Примітно, що переважна кількість країн в оптимістичному списку - з Азії, трохи менше - з Африки.

15 fastest growing economies in 2015. 5 in #Africa 2 #BRICS #India #China and #PNG still no 1. (April forecasts). pic.twitter.com/9yr6dJKGne

- Robert Ward (@RobertAlanWard) 29 квітня 2015


Раніше міністр фінансів України Наталя Яресько пояснювала фундаментальні причини кризи української економіки.