UA / RU
Підтримати ZN.ua

Профільний комітет ВР вважає, що НБУ не виконує свої основні функції

Депутати хочуть створити Тимчасову слідчу комісію ВР з питань розслідування діяльності керівництва НБУ.

Верховна Рада дала оцінку роботі Національного банку у 2019 році та на початку 2020 року. Відповідно до тексту Постанови ВР про доповідь голови Нацбанку Верховній Раді про діяльність НБУ встановлено, що НБУ не виконав повною мірою своєї основної функції. Також в документі зазначено, що доцільно утворити Тимчасову слідчу комісію ВР з питань розслідування діяльності керівництва НБУ та керівництва Фонду гарантування вкладів фізосіб у 2014-2019 роках.

Як повідомило ZN.UA джерело у профільному комітеті ВР, текст даної постанови погоджено сьогодні, 17 червня, профільним комітетом.

"Встановити, що Національний банк України як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року не виконав повною мірою своєї основної конституційної функції – забезпечення стабільності грошової одиниці України. Національний банк України формував та реалізовував вкрай небезпечну для країни валютно-курсову політику, яка штучно поглибила кризові явища в економіці.

Встановити, що грошово-кредитна політика, що реалізовувалась Національним банком України як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року, негативно вплинула на економіку країни, зокрема шляхом штучного перетоку значних фінансових ресурсів у піраміду державних боргових зобов'язань, створивши небезпечний дисбаланс в економіці", - йдеться у документі.

Крім іншого, політика НБУ не захистила країні від впливу негативних факторів.

"Відзначити, що політика Національного банку України не сприяла захисту економіки від впливу зовнішніх негативних впливів протягом 2019 року та під час карантину у 2020 році, а також не дозволила надати банківській системі України достатню підтримку для запобігання економічній кризі, а отже була неефективною.

Встановити за доцільне утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування діяльності керівництва Національного банку України та керівництва Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2014-2019 роках", - говориться в документі.

Читайте також: Нормативи НБУ порушують 10 українських банків

Раніше глава Національного банку України Яків Смолій заявив про свій намір залишатися на посаді глави центробанку до кінця своєї каденції - 2025 року. Про це розповів він в інтерв'ю ВВС News Україна.