Профіцит платіжного балансу України у січні-травні 2013 року склав 3,262 мільярда доларів, що в 7,7 рази більше профіциту за підсумками січня-травня минулого року. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Згідно з повідомленням, дефіцит поточного рахунку у січні-травні 2013 року, порівняно з аналогічним періодом 2012 року, скоротився на 27,61% - до 3,063 млрд доларів.
"Зниження економічної активності в Україні та скорочення зовнішнього попиту зумовили падіння обсягів як імпорту, так і експорту", - наголошується у повідомленні.
"Несприятлива зовнішня кон'юнктура, а також закінчення постачань труб у Російську Федерацію зумовили скорочення експорту металургійної продукції на 25,7%. Зниження експорту продукції АПК на 34,8% багато в чому зумовлене високою базою порівняння (рекордно високим експортом зернових у травні 2012 року)", - наголошується у повідомленні.
Окрім цього, згідно з даними НБУ, на обсяги експорту також вплинуло падіння зовнішнього попиту на кукурудзу і введення тимчасових обмежень на експорт зернової продукції у Митний союз для декількох українських підприємств.
НБУ також відзначає, що зниження експорту продукції машинобудування (на 21,3%) пов'язане як із закінченням постачань залізничних вагонів у Російську Федерацію, так і з загальним зниженням інвестиційної активності в її економіці.
Профіцит рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій в січні-травні поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року, зріс на 35,93% - до 6,325 млрд доларів.
"Формування профіциту фінансового та капітального рахунку у травні ($ 0,7 млрд) було забезпечено здебільшого залученням реального сектору за середньо- та довгостроковими кредитами. Окрім того, вперше з липня 2010 року зафіксовано скорочення запасів готівкової валюти у позабанківському секторі", - наголошується у повідомленні.
Обсяг прямих інвестицій (сальдо) у січні-травні 2013 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, знизився на 41,12% - до 1,363 млрд доларів.
Нагадаємо, профіцит платіжного балансу України в січні-квітні 2013 року склав 2,747 млрд доларів, в той час як за підсумками січня-квітня минулого року дефіцит платіжного балансу становив 61 млн доларів. !zn
Читайте також:
Morgan Stanley констатує поліпшення в платіжному балансі України