Тендер на закупівлю НАК "Нафтогазом України" природного газу в Європі за рахунок трирічного револьверного кредиту на $ 300 млн від ЄБРР викликав великий інтерес з боку потенційних продавців.
Про це повідомив заступник міністра фінансів Артем Шевальов, який напередодні брав участь у засіданні ради директорів ЄБРР у Лондоні, на якому було затверджено рішення про кредит. Підписання кредитної угоди очікується на наступному тижні.
"В тендерному процесі за правилами ЄБРР, в якому прекваліфікація почалася минулого тижня, беруть участь всі ключові європейські трейдери", - написав він на своїй сторінці у Facebook
Заступник голови Мінфіну відзначив, що з цим фінансуванням пов'язаний також "дуже амбіційний" план дій щодо корпоративного управління в "Нафтогазі", який здійснюється спільно зі Світовим банком та ЄС.
18 вересня НАК "Нафтогаз" оголосив початок "запису" (прекваліфікації) на тендер із закупівлі газу в період з жовтня 2015 року по 20 січня 2016 року. Прийом заявок триватиме до кінця дня 2 жовтня.
Напередодні Україна, РФ і ЄС парафували "зимовий пакет" газової угоди. Відповідно до нього, Україна закупить 2 млрд кубів газу безпосередньо у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища (ПСГ), а Москва знизить ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх країн ЄС.
У статті ZN.UA "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний" оглядач Алла Єрьоменко зазначає, що цей газ потрібен не стільки для потреб України, скільки для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". На закупівлю необхідного обєму газу "Нафтогазу" потрібно мінімум $ 1,5 млрд.
За великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібен, перш за все, "Газпрому" і покупцям з Європи. Але ні ті, ні інші не поспішають його оплатити. Хоча ще в березні "Нафтогаз України" запропонував європейцям спільно формувати запас газу на майбутній осінньо-зимовий сезон 2015-2016 рр ..
Україні гроші виділяти європейські кредитори. Кошти підуть на закупівлю газу "Нафтогазом" тільки у эвротрейдерыв або на эврохабах. На даний момент, у ЄС зараз достатньо газу, так що вони раді будуть продати його Україні, якій доведеться потім розраховуватися з кредиторами.
Що стосується Росії, то за її словами, "Газпром" втрачає частину евроэнергорынка і тому готовий навіть демпінгувати, щоб його купували газ у нього, а не на біржах або по реверсу.