UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прямі збитки від війни для України за тиждень зросли ще на 3,5 мільярда доларів, побічні поки не рахують

Наразі поки не здійснюється оцінка втрат економіки, що включають численні побічні втрати.

Протягом тижня сума збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, зросла на $3,5 млрд, і досягла $63 млрд або 1,8 трлн гривень. Про це свідчить аналіз Київської школи економіки, повідомила керівниця Центру аналізу публічних фінансів і публічного управління KSE Дарина Марчак.

Аналіз збитків здійснюється в рамках проєкту «Росія заплатить» командою Kyiv School of Economics та волонтерами із партнерських організацій, зокрема, із Центру економічної стратегії.

Читайте також: Щоб Росія виплатила Україні репарації, залучать найкращих юристів світу – МЗС

«Сума збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, станом на 24 березня вже досягла $63 млрд або 1,8 трлн гривень. У порівнянні з даними, оприлюдненими 17 березня, з урахуванням нових отриманих, більш уточнених даних щодо пошкоджень (внаслідок чого окремі статті втрат було переглянуто в бік зниження), чисте зростання склало $3,5 млрд», - йдеться в повідомленні.

Загалом, з початку військової агресії Росії, з 24 лютого, в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 4431 житловий будинок, 92 заводів/ підприємств, 378 закладів освіти, 138 закладів охорони здоров’я, 8 цивільних аеропортів та 10 військових аеродромів, 7 ТЕС / ГЕС тощо.

«Ґрунтуючись на досвіді Світового банку щодо аналізу втрат в Сирії та Іраку, а також рекомендаціях провідної української інвестиційної компанії Dragon Capital, ми покращили методологію оцінки втрат від руйнування житлової», - зазначила експерт.

Так, до оцінки було додано потребу видатків на демонтаж зруйнованих будівель та проведення ремонту «до заселення» у будинках, які потрібно буде будувати.

Читайте також: Змусити Росію заплатити за війну в Україні цілком реально – експерт

Крім того, проєкт фокусується на оцінці втрат фізичної інфраструктури України внаслідок війни:

На цей час в рамках проєкту не здійснюється оцінка загальних втрат економіки, що включають не лише прямі втрати інфраструктури, але також численні «побічні» втрати, які економіка зазнала внаслідок війни:

Нагадаємо, за перші три тижні війни Україна зазнала втрат на суму 565 млрд доларів, заявили нещодавно в уряді. Міжнародний суд ООН в Гаазі вже зафіксував, що Росія здійснює відкриту агресію проти України.

У різних країнах вже заморожено близько 350 млрд. євро активів РФ. І обсяг заблокованих коштів продовжує зростати. При цьому багато хто розуміє, що ці кошти зарезервовані для України і необхідні для відновлення нашої країни, а також стануть частиною плану Маршалла. Про це пише Микола Гаврись, к.е.н., директор АФ «Позитив» (Харків) у матеріалі «А що після перемоги? Новий план Маршалла для України».