Рада директорів «Роснефти» призначив Едуарда Худайнатова на посаду президента цієї російської держкомпанії. Дані кадрові перестановки було проведено після відповідного доручення глави Кремля Дмитра Медвєдєва.Едуард Худайнатов до останнього часу обіймав посаду віце-президента «Роснефти», до виконання обов'язків на новій посаді він приступить у понеділок, 6 вересня.
Як відзначають ЗМІ, чутки про відхід Сергія Богданчикова, який керував компанією 12 років, ходили давно, однак офіційно вони постійно спростовувалися.
У суботу президент Росії Дмитро Медвєдєв (на фото) зустрівся з віце-президентом «Роснефти» Едуардом Худайнатовим, після чого було оголошено, що представники держави, яка контролює 75% акцій компанії, отримали вказівку підвищити цього менеджера на посаді.
Рада директорів затвердила це рішення вже наступного дня.
Богданчиков досі не коментує свою відставку.
Експерти відзначають той факт, що у процес зміни керівництва «Роснефти» втрутився президент країни, притому що формально такі питання належать до компетенції уряду і прем'єра Володимира Путіна.
Основною версією того, що трапилося з Богданчиковим у російській пресі називають його розбіжності з Ігорем Сєчіним. Віце-прем'єр, що опікується у російському уряді паливно-енергетичним комплексом, одночасно очолює раду директорів «Роснефти».
Контракт Сергія Богданчикова закінчився у кінці червня і продовжено його не було, але ще минулого тижня президент компанії заявляв, що не має наміру нікуди йти.
За 12 років біля керма Богданчиков перетворив «Роснефть» із невеликої компанії, що знаходиться на межі банкрутства, у найбільше нафтовидобувне підприємство Росії, що поступається тільки "Газпрому" за ринковою вартістю.
Цього успіху, як відзначають експерти, бувло досягнуто неоднозначними методами: «Роснефти» дісталися багато з активів ліквідованого владою «ЮКОСа», у тому числі його головний видобувний актив «Юганскнефтегаз».
За даними низки ЗМІ, після звільнення Сергій Богданчиков може балотуватися до Ради Федерації. При цьому, від якого саме регіону може бути висунута його кандидатура, поки не повідомляється.
Сам 50-річний Худайнатов у минулому був тісно пов'язаний з Нафтоюганськом і головним підприємством цього міста: в «Юганскнефтегаз» він розпочав свою трудову діяльність у 1981 році (як вежомонтажник), у 1996 році працював віце-мером Нафтоюганська, а потім заступником голови району.
У підприємстві «Роснефть» Худайнатов працює з 2008 року. До цього він п'ять років працював у дочірній компанії «Газпрому» - «Севернефтегазпром».За матеріалами Бі-бі-сі, Інтерфакс