UA / RU
Підтримати ZN.ua

Призначення пенсії: як ВПО підтвердити стаж без трудової книжки

В ПФУ пояснили, як це зробити.

Через повномасштабне вторгнення Росії, багато людей змушені були покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами.

Читайте також: Призначення пенсії: чи зарахують у стаж догляд за особою з інвалідністю

В Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області пояснили, чи може ВПО довести свій стаж, якщо трудова книжка залишилась на тимчасово окупованій території.

Страховий стаж, набутий після 2000 року, обліковується онлайн, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.

Трудовий стаж, набутий до 2000 року, за відсутності трудової книжки або записів у ній, встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, зокрема:

Отримати ці документи можна шляхом звернення до підприємств, установ, організацій, в яких особа працювала. У разі припинення їх діяльності – до правонаступників або архіву, до якого було передано документацію.

Крім того, за відсутності необхідних документів і неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стаж роботи, який дає право на пенсію, може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків. Однак це можливо лише за дотримання певних вимог:

Для підтвердження пільгового стажу обов’язково слід звернутися за довідкою до роботодавця або до архівної установи. Якщо ж це неможливо зробити, то підтвердити стаж можна в судовому порядку.

Щоб вийти на пенсію у віці 60 років у 2023 році, майбутньому пенсіонеру треба накопичити мінімум 30 років стажу. Нагадаємо, що входить до страхового стажу.