UA / RU
Підтримати ZN.ua

Приватизація під час війни: Фонд держмайна звинуватили в тому, що він не продає, а роздає підприємства

Фонд держмайна готовий виставляти підприємства на продаж, навіть не здійснивши аудиту.

Приватизація державних підприємств під час війни – недоцільна, тим паче за ціною, яку готові платити сьогодні. Про це заявила народна депутатка, член парламентського комітету податкової та митної політики Ніна Южаніна в коментарі УНН

Южаніна наголосила, що спочатку треба навести лад у механізмі приватизації, здійснити точний аудит держпідприємств і лише потім проводити приватизацію.

“Я вважаю, що ми не маємо права продавати державні підприємства за такою вартістю як зараз – це ж все одно, що роздавати їх. У нашої країни має бути стратегічне бачення економічного розвитку. І можливо, багато підприємств можна було б перепрофілювати і розпочати тенденцію створення нових важливих галузей в Україні. Я проти того, що зараз відбувається”, – заявила вона.

Южаніна розповіла, що наразі майно державних підприємств не має реальної оцінки, тому спершу треба навести лад у цьому питанні.

“Ми говорили на зустрічі з головою Фонду держмайна Рустемом Умеровим, що треба провести більш-менш зрозумілий аудит вартості тих об‘єктів, які вони зараз збираються виставити на приватизацію. Цього зроблено не було”, – підкреслила Ніна Южаніна.

Нагадаємо, голова Фонду держмайна Рустем Умеров заявив виданню Bloomberg, що вже у травні може бути розблокована так звана “велика приватизація”. Для цього необхідне рішення парламентарів, якого очікують на одному з найближчих травневих засідань.

Першими “з молотка” планують продати Одеський припортовий завод, Центренерго, Об‘єднану гірничо-хімічну компанію, Запорізький титано-магнієвий комбінат та завод “Індар”, який виробляє інсулін.