"Приватбанк" подав судовий позов щодо кіпрської PricewaterhouseCoopers і української аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers в районний суд Нікосії (Кіпр) 30 березня 2018, повідомляє прес-служба "Приватбанку".
"Сума позовної заяви становить $ 3 млрд в якості відшкодування збитків, які, як вважає "Приватбанк", він отримав внаслідок серйозних і значних порушень з боку PwC своїх обов'язків і, насамперед, обов'язків при перевірці фінансової звітності "Приватбанку" за звітні періоди, що закінчуються 31 грудня 2013, 31 грудня 2014 і 31 грудня 2015 року ", - йдеться в повідомленні.
У банку заявили, що після подачі судового позову проти колишніх власників банку у Високому суді Лондона до грудня 2017 року позовні заяви проти PwC є наступним важливим кроком, зробленим "Приватбанком" по відшкодуванню величезних збитків, тягар від яких до цих пір в значній мірі впливає на економіку України.
"Подача позову проти PwC є логічним та необхідним кроком, враховуючи велику відповідальність PwC з перевірки фінансової звітності банку. Абсолютна нездатність PwC виявити в банку операції шахрайства протягом багатьох років призвела до того, що практично весь корпоративний кредитний портфель банку не обслуговується та не має відповідного заставного забезпечення. Відтепер кіпрський суд буде приймати рішення про PwC в установленому порядку", - зазначив голова правління "Приватбанку" Петро Крумханзл.
"Приватбанк" доручив міжнародної юридичної компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan (Великобританія) спільно з кіпрськими юридичними фірмами antis відділ Triantafyllides & Sons та Chrysses Demetriades & Co представляти його інтереси в ході судових розглядів з PwC.
PricewaterhouseCoopers (PwC) - міжнародна мережа компаній, що пропонують професійні послуги в сфері консалтингу та аудиту. Компанія існує понад 160 років і входить в так звану велику четвірку таудиторских компаній. Штаб-квартира мережі - в Лондоні.
Повідомлялося, що НБУ виключив PwC з реєстру перевіряючих банки аудиторів. В НБУ заявляли, що PwC оцінювали застави в "Приватбанку" в рази більше їхньої реальної вартості.
Хоча виключення PwC з реєстру перевіряючих банки аудиторів експерти називають "маханням кулаками після бійки".
Детальніше про судові розгляди навколо націоналізації найбільшого українського банку читайте у матеріалі Юлії Самаевой "Банк-реванш" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".