UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Приватбанк" не повинен бути повернений екс-акціонерам – Гончарук

За його словами, кошти банку також повинні залишитися у фінустанові.

Влада України проти денаціоналізації нині державного "Приватбанку" і повернення його коштів колишнім акціонерам. Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на першому Інвестиційному саміті ЄБРР для країн-членів Східного партнерства в Лондоні.

"У нас є дуже чітке розуміння: у мене, у президента, уряду, - що справа "Приватбанку" є показовою щодо України в усьому світі. Тому, звичайно, ми стоїмо на тому, що ні банк, ні кошти з нього не повинні бути повернуті попереднім акціонерам", - цитує прем'єра "Голос Америки".

За його словами, керівництво країни розробило стратегії, які враховують різні сценарії розвитку судів у "Приватбанку".

Гончарук також пообіцяв, що уряд робитиме все можливе, щоб результат вирішення питання по "Приватбанку" стало сигналом про позитивні зміни в країні.

Прем'єр вважає, що висловлювання олігархів в українських і зарубіжних ЗМІ є якраз доказом того, що вони втрачають владу, але хочуть здаватися впливовими.

Видання KyivPost у п'ятницю опублікувало слова екс-акціонера "Приватбанку" Ігоря Коломойського про те, що незабаром банк буде йому повернуто. Колишній власник припустив, що небажання націоналізованого банку йти на поступки працівників Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ), співвласником якої є Коломойський, може призвести до того, що "робітники можуть і зайти в "Приватбанк".

Раніше ЗМІ писали, що уряд скоро може прийняти закон або зміни до законодавства, які ліквідують можливість повертати націоналізовані банки, тобто "Приватбанк".

Шостий апеляційний адмінсуд 19 грудня розгляне апеляційну скаргу держави на рішення Окружного адмінсуду від 18 квітня про скасування націоналізації Приватбанку.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".

Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".