Господарський суд міста Києва відмовив ТОВ "Прикарпатзахідтранс", яке вимагало скасувати рішення Антимонопольного комітету України, відповідно до якого указане товариство фактично втратило шанси та право контролю над так званою "трубою Медведчука". Про це повідомила пресслужба АМКУ.
У червні АМКУ дозволив АТ "Укртранснафта" (дочірня компанія НАК "Нафтогаз України") одержати в управління частину магістрального нафтопродуктоводу "Самара-Західний напрямок".
Комітет встановив, що ринок транспортування нафтопродуктів трубопроводами знаходиться у стані природної монополії, а в результаті даної концентрації змінюється лише управитель активів. Відтак концентрація не змінить структуру ринку.
Також Комітет встановив, що "Нафтогаз" планує використовувати до 30% потенційної потужності "труби", а після концентрації потенційна частка на відповідному ринку не перевищить 12%.
Нагадаємо, 19 лютого на засіданні Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення вжити "невідкладних заходів" для повернення нафтопродуктопроводів "Самара – Західний напрямок" та "Грозний - Армавір - Трудова" у власність України.
У лютому Вищий антикорупційний суд наклав арешт на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок".
У квітні Агентство з розшуку та управління активами за результатами конкурсу обрало управителем частини нафтопроводу "Самара-Західний напрямок" дочку "Нафтогазу" – "Укртранснафту".
Трубопроводи "Самара-Західний напрямок" та "Грозний - Армавір - Трудова" були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися у загальносоюзній власності. Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у 8,18 млн доларів. Протяжність нафтопродуктопроводів становить 1433 км.
Після проголошення незалежності на підставі правонаступництва вони мали перейти у власність держави Україна. Проте посадові особи "дочки" російської компанії "Транснафтопродукт" - "Прикарпатзахідтранс", трубопроводи у власність України не передали.
У 2015 році російська "Транснєфть" заявила про продаж "Прикарпатзахідтранс".
Згідно відкритих даних, наразі серед власників цієї компанії вказано Анатолія Шефера, який, за інформацією ЗМІ, пов'язаний з оточенням Віктора Медведчука, а також компанію "Інтернешнл трейдінг партнерс АГ". Третім власником є "Нафтобітумний завод", який у 2019 році придбав контрольний пакет акцій в статутному капіталі "Прикарпатзахідтранс". Компанією володіє білоруський бізнесмен Мікалай Варабей.