UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прибуток ОГХК не відповідає заявленому менеджментом – екскерівництво компанії

Реальний прибуток Об'єднаної гірничо-хімічної компанії за 2020 р. виявився майже вдвічі меншим, ніж заявлений т.в.о. голови компанії Артуром Сомовим. Про це «Інтерфаксу» розповів екскерівник ОГХК Олександр Гладушко.

«Рекордний прибуток ОГХК за 2020 р. виявилося фейком. Як бачимо зі звітності компанії, підтвердженої аудиторами, замість рекордних 600 млн грн чистого прибутку залишилося 369 млн грн», - констатував екскерівник ОГХК.

Нагадаємо, на початку березня 2021 р. тимчасовий глава компанії Артур Сомов, призначений Фондом держмайна в жовтні 2020 р, - розповів ЗМІ, що компанії вдалося отримати 600 млн чистого прибутку, подолавши корупцію.

«Ліквідація корупційних схем, більш вигідні контракти з прямими поставками, посилення операційного контролю дали чистий прибуток в 600 млн грн», - говорив він.

Водночас Гладушко наполягає на тому, що з реального прибутку за весь 2020 р. в розмірі 369 млн грн - 245,6 млн, або близько 70% забезпечила його команда в 1 кварталі. Вона покинула компанію в березні 2020 р.

Олександр Гладушко прокоментував також, що чистий дохід ОГХК минулого року виявився на 407,8 млн грн менше, ніж в 2019 рік і склав 3,1 млрд грн проти 3,5 млрд, отриманих компанією за його керівництва.

А в статті «Інші доходи» з 237, 8 млн грн, 202,2 млн грн отримані виключно внаслідок позитивних курсових різниць в країні.

«Така ситуація була у всіх експортерів, вона не залежить від умінь менеджменту. Спрацювали виключно, як валютники. Зростання доходу забезпечили за рахунок банківських операцій з обміну валют при продажі продукції, а ніяк не шляхом нарощування виробництва і реалізації продукції, що охарактеризувало б менеджмент як ефективний», - коментує екскерівник ОГХК.

На думку Гладушко, прибуток, отриманий його командою в 1 кварталі, і доходи компанії, отримані від валютних операцій у 2020 р., повинні були принести ОГХК чистий прибуток за підсумками минулого року на рівні понад 400 млн грн замість 369 млн грн.

«Це означає, що залишилися 9 місяців 2020 р. компанія управлялася вкрай неефективно. Фінансова «подушка» проїдається новою командою. І це при позитивній ціновій кон'юнктурі на сировинних ринках в цьому періоді», - стверджує ексменеджер ОГХК.

Такі результати роботи компанії у 2020 р, на його думку, породжують питання: це черговий прояв некомпетентності менеджменту або свідоме виведення грошей з компанії через сумнівні контракти?

«Компанія йде на приватизацію і слід було б призначити перевірку, щоб потенційні покупці розуміли, в якому стані знаходиться ОГХК насправді. Бо за більш ніж 2 роки управління компанією Фондом держмайна змінилося вже два голови правління, багато раз змінився склад правління і стан її активів міг істотно погіршитися. І покупці можуть купувати «кота в мішку», - каже Гладушко.

За його словами, колишня команда підготувала компанію до приватизації ще в лютому 2020 р. «Нова команда скористалася нашими напрацюваннями, і лише видавала весь цей час наші успіхи за свої», - сказав Гладушко

Нагадаємо, приватизація ОГХК запланована на липень 2021 р. вартість визначена Фондом держмайна на рівні 3,7 млрд грн.