Консолідований чистий прибуток групи "Нафтогаз" за три місяці 2020 року склав 3,2 млрд грн (для порівняння, за перший квартал 2019 р. – 16 млрд грн). Про це свідчать фінансові результати НАКу за результатами першого кварталу.
Згідно зі звітом, за звітний період видобуто 3,9 млрд кубів і реалізовано 6,3 млрд кубометрів природного газу; чисті грошові кошти, що отримані від операційної діяльності, склали 0,9 млрд грн; вільний грошовий потік склав (16,9) млрд грн з урахуванням 23,2 млрд грн інвестицій в облігації внутрішньої державної позики з терміном погашення в червні 2020 року; загальна сума податків, сплачених до державного бюджету, склала 24,1 млрд грн.
"Криза, що викликана Covid-19, і макроекономічна ситуація з різким падінням цін на газ в цьому кварталі створюють для нас складні умови... На результати значно вплинуло падіння цін і попиту на газ. Ми скорочуємо витрати і дотримуючись дисципліни в управлінні капіталом. Наш фінансовий стан стабільно з часткою зобов'язань на рівні 12,4%", - зазначив фінансовий директор групи "Нафтогаз" Петер ван Дрил.
У "Нафтогазі" пояснили, що скорочення розвідки і видобутку відбулося за рахунок падіння цін на природний газ. При цьому на результат транспортування, переробки нафти і продажу нафтопродуктів позитивно вплинуло скорочення транспортних та інших витрат.
Результат сегмента комерції знизився через скорочення обсягів реалізованих газу і падіння цін. Результат сегмента зберігання природного газу покращився за рахунок збільшення попиту на послуги закачування.
Як зазначили в "Нафтогазі", "Укрнафта" знизила результат через падіння цін на природний газ та обсягів продажу сирої нафти.
За три місяці 2020 року група "Нафтогаз" перерахувала до держбюджету 24,1 млрд грн податків, включаючи 10,4 млрд грн податку на прибуток.
Нагадаємо, що "Нафтогаз України" є найбільшим платником податків України. "Нафтогаз" і компанії які йдуть в цю групу, в січні-квітні 2020 року сплатили до державного бюджету 28 млрд грн податків і зборів.
Група "Нафтогаз" в 2019 році завдяки виплаті російським "Газпромом" $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу отримала консолідований чистий прибуток 63,3 млрд грн, що на 51,7 млрд грн або в 5,5 разів більше, ніж у 2018 році.