UA / RU
Підтримати ZN.ua

При визначенні форм надання фінпідтримки Україні та вартості деяких ресурсів рішення часто емоційні – аналітик

Україні бракує про-активної позиції та реальних зусиль у питаннях зовнішнього фінансування.

У поточному році, порівняно з минулим, збільшилися обсяги зовнішньої фінансової допомоги від західних союзників. Вони відігравали ключову роль в утриманні макро-фінансової стабільності в Україні та стабілізації валютно-курсової динаміки в 2023 році. Про це пише Тетяна Богдан, директорка з наукової роботи “Growford Institute” у статті «Зовнішнє фінансування бюджету: досягнення та упущення».

Але рішення щодо форм надання фінансової підтримки (70% - кредитні інструменти) та вартості деяких інструментів (передусім, позики МВФ) іноді приймалися без урахування запасу міцності державних фінансів України та ризиків порушення боргової стійкості.

Стурбованість викликає і дефіцит цілісного бачення механізму залучення та спрямування міжнародної допомоги на першочергові потреби України, а також відсутність про-активної позиції та дієвих зусиль Української сторони в справі мобілізації зовнішнього фінансування й координації діяльності донорів.

Читайте також: Зовнішнє фінансування бюджету: досягнення та упущення

Але перехід країни до стадії відновлення і пост-воєнної реконструкції неминуче посилюватиме актуальність проблем залучення прийнятних форм зовнішнього фінансування та формування злагодженого механізму мобілізації зовнішньої допомоги українською державою із спрямуванням ресурсів на пріоритетні програми відновлення й модернізації країни.

З іншими матеріалами Тетяни Богдан, директорки з наукової роботи “Growford Institute”, можна ознайомитися за посиланням.