Президент Литовської Республіки 3 у Вільнюсі, повідомляє прес-служба литовського президента.
При цьому вона підкреслила, що це суперечить духу СОТ і ставить під загрозу всю систему багатосторонньої торгівлі. "Це негативний сигнал для Європейського Союзу, який викликає сумніви в здатності України втілити в життя положення угоди про вільну торгівлю, що є важливою частиною Угоди про асоціацію з ЄС", - зазначила президент Литви.
Як зазначила Грібаускайте, Євросоюз готовий підписати Угоду про асоціацію з Україною, якщо вона дуже чіткими і конкретними діями доведе, що здатна жити і діяти як європейська держава.
"Україна важлива для Європейського Союзу. Литва підтримувала і підтримуватиме її прагнення йти по шляху європейської інтеграції. Однак європейське майбутнє України і її народу знаходиться тільки в руках самої України", - сказала Грібаускайте.
Президент Литви наголосила, що ЄС з особливою увагою стежить за ходом справ, порушених проти політичних опонентів. Їх хід зіграє важливу роль у відносинах між ЄС і Україною. Як зазначила Грібаускайте, виборче правосуддя ускладнює діалог країни з ЄС і формує негативний політичний контекст. Від здатності України вирішити ці проблеми багато в чому буде залежати можливість підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Як повідомлялося, в жовтні 2012 року Україна звернулася до СОТ з інформацією про намір підвищити імпортне мито на 371 товарну лінію. Це звернення викликало стурбованість торговельних партнерів України в ЄС і США. !zn
Читайте також:
США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю
СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит
Україна веде переговори про поліпшення умов приєднання до СОТ