UA / RU
Підтримати ZN.ua

Претендентами на Одеський припортовий завод можуть стати спонсори Трампа – ЗМІ

Орендою ОПЗ зацікавилися російсько-американський мільйонер і одна з найбільших хімічних компаній США.

Претендентом на оренду державного "Одеського припортового заводу" (ОПЗ) може стати американська компанія "Global AgriHub corp", афілійована з американським бізнесменом російського походження Сергієм Махлаем і компанією "Koch Nitrogen Company" братів Чарльза і Девід Кох, повідомляє "УНН" з посиланням на джерело у Фонді державного майна України.

Махлай входить у другу сотню найбагатших бізнесменів Росії за станом 550 млн доларів і є головою правління компанії "Тольяттіазот". Це найбільший виробник аміаку в Росії, ОПЗ з його унікальним портовим терміналом є кінцевим пунктом міжнародного аміакопроводу "Тольятті – Горлівка – Одеса".

Крім того, партнером Махлая в темі ОПЗ може стати хімічний гігант "Koch Nitrogen Company" (США), який є одним з найбільших у світі гравців на ринку добрив.

Також видання повідомляє, то Махлай і власники "Koch Nitrogen Company" близькі до керівництва Республіканської партії США і брали участь у фінансуванні виборчої кампанії президента Дональда Трампа.

Нагадаємо, що термін подачі заявок на оренду ОПЗ обмежувався 24 лютого 2017 року. Глава ФДМ Ігор Білоус повідомив, що Фонд отримав відповідні пропозиції

"Ми ставимо за мету запустити завод як можна швидше. І не тільки з-за необхідності наповнювати державний бюджет, скільки з-за соціального фактору та необхідності збереження кадрового потенціалу. Наступного тижня ми розглянемо варіанти, які дадуть можливість в короткі терміни відновити роботу ОПЗ", - прокоментував голова Фонду.

Згідно з інформацією Фонду, 6 лютого ФДМ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу заводу в оренду.

Читайте також: Суд зобов'язав канал Шустера вилучити з Мережі образи Саакашвілі в бік ОПЗ

Раніше повідомлялося, що Фонд запланував у грудні 2017 року повторно провести аукціон з продажу 99,6% акцій ОПЗ. Про це йдеться в плані приватизації на 2017 рік, опублікованому в офіційному виданні фонду "Відомості приватизації".

Як відомо, ФДМ не зміг продати ОПЗ 18 липня 2016 року, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн (525 млн доларів). Послухавшись МВФ і ЄБРР уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази - до 5,16 млрд грн (близько 200 млн доларів), і продовжив термін приватизації заводу.

Однак конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність заявок від компаній, які раніше виявляли інтерес до купівлі підприємства.

7 грудня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що невдалий повторний конкурс з продажу ОПЗ продемонстрував нездатність керівництва Фонду держмайна управляти державним майном.

Крім того, в кінці грудня 2016 року група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського заявила про зацікавленість в оренді ОПЗ.