UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр може задіяти Збройні сили для боротьби з контрабандою

Гройсман незадоволений рівнем контрабанди в Україні.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман знову заявив, що розпочата боротьба з контрабандою і він готовий задіяти для цього всі можливі ресурси, в тому числі звернутися за допомогою до Збройних сил країни. За його оцінками, особливу увагу до контрабанди в деяких випадках збільшує надходження до бюджету вдвічі.

"Може настати день, коли я звернуся до Збройних сил України провести десь поруч навчання. Не можу цього терпіти", – заявив прем'єр на засіданні уряду, коментуючи інформацію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що з посиленням в кінці червня боротьби з контрабандою судна з 4 тис. контейнерів стоять у нейтральних водах.

"Їм кажуть - завтра, післязавтра, домовимося (про розмитнення за старими правилами – ред.)... – Не домовимося, розмитнюйте!" – описав ситуацію Гройсман.

Він звернувся з питанням до міністра оборони Степану Полтораку, чи підтримують ВСУ таку політику. "Може, їх потрібно з нейтральних вод Військово-морськими силами підігнати ближче до берега?" – сказав у відповідь міністр, після чого прем'єр і заявив про можливі навчаннях.

За даними глави уряду, після введення з 21 червня нових заходів на митниці, які передбачають присутність там представників поліції, на Одеській митниці платежі в бюджет з одного контейнера зросли приблизно вдвічі – з 0,5 млн грн до 1 млн грн.

"Зараз у багатьох кабінетах істерика, потоку немає. Думаю, вони будуть готові до багатьох кардинальних речей, щоб все це відновити", – зазначив Гройсман, але пообіцяв продовжити боротьбу.

Повідомлялося, що за контрабанду товарів у суттєвих розмірах будуть позбавляти волі на строк від трьох до семи років. Відповідні зміни пропонує затвердити Кабінет міністрів України. Законопроект №8543, згідно з яким контрабанда стане кримінальним злочином, зареєстровано у Верховній Раді 3 липня.

Раніше своєю постановою Кабмін ліквідував "чорну сотню" і ввів поліцейські патрулі для цілодобового контролю над роботою митної служби.