Засідання Господарського суду Києва 30 серпня за позовом Коломойського про повернення йому "Приватбанку" не відбулося, оскільки представники олігарха не з'явилися на засідання. Про це розповів економічний експерт Сергій Фурса.
Судове засідання відкладено на 20 вересня.
Йдеться про справу № 910/1834/19 за позовом Ігоря Коломойського та пов‘язаної з ним компанії Triantal Investments до "ПриватБанку" та 7 інших відповідачів. Цим позовом колишній власник намагається повернути собі "ПриватБанк".
"Судове засідання відкладено. Але ризик залишається. Насправді ми стикаємося з ситуацією мародерства під час війни, коли Збройні сиди контрнаступають десь на півдні - Коломойський контрнаступає в судову систему України. І під шумок військових дій може не лише відтяпати у держави $5,5 млн, але й відтяпати гідність, зруйнувати співпрацю з нашими західними партнерами", - сказав Фурса.
Як зазначили раніше в "Приватбанку", у період, коли війна стала викликом зокрема і в економіці, спроби Коломойського повернути "ПриватБанк" в фінустанові є проявом "зухвалого мародерства на фінансовому фронті України".
З початку війни Коломойський та інший співвласник банку - Геннадій Боголюбов, вже отримали кілька перемог в судах у справах, пов'язаних з "Приватбанком".
Так, Центральний апеляційний господарський суд фактично позбавив ПриватБанк права власності на будівлю у Дніпрі на Набережній Заводській вулиці. Її вартість оцінюється у 86 млн грн. Рішення було ухвалене 24 лютого, у перший день повномасштабної війни Росії проти України.
А 17 серпня Верховний Суд, попри кричущі порушення закону судами нижчих інстанцій, відібрав у "ПриватБанку" готель "Мир", що в Києві, на користь компаній, пов’язаних з колишнім власником банку Геннадієм Боголюбовим.
Загалом, за попередні роки, Коломойський подав сотні позовів у справі "Приватбанку".
Нагадаємо, у травні 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроект №2571-д (так званий "антиколомойський"), який був останньою умовою Міжнародного валютного фонду (МВФ) для надання фінансування Україні.
Цей закон - це пул змін до банківського законодавства, які, зокрема, стосуються судових розглядів навколо рішень Національного банку. Закон стосується всіх банків, які збанкрутували через кризу 2014-2015 років.
Документ уточнює, що екс-власники банків-банкрутів справді можуть визнати дії держави неправомірними, але не можуть повернути контроль над фінустановами. Вони можуть претендувати на матеріальну компенсацію, але для цього повинні довести свої збитки за допомогою міжнародного аудитора.
Закон прямо впливаэ практично на всі судові процеси, які точаться навколо націоналізації ПриватБанку.