Вже три роки в Україні діють правила контролю за наданням органами влади держдопомоги, що записані в Угоді щодо асоціацію з ЄС і законі про держдопомогу суб'єктам господарювання. Але незважаючи на посилення контролю за витрачанням коштів, влада поки продовжує вкладати кошти на власний розсуд. Хоча дуже скоро ситуація може змінитися. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Олена Гадомська, юристка юридичної фірми "Астерс".
«Не дивлячись на вимоги ЄС і національного законодавства, влада досі вкладає кошти бюджету в основному без урахування можливого негативного впливу державних субсидій, гарантій, податкових пільг і інших ресурсів бюджету окремим компаніям або на вибіркову підтримку діяльності. І не дуже зважають на вимогами Угоди про асоціацію та закону про державну допомогу компаніям, чим піддають компанії ризику втрати коштів або майна », - пише автор.
«Правила державної допомоги Євросоюзу менш лояльні і передбачають нарахування відсотків на суму державної допомоги, яка повинна бути повернена: з дня її отримання компанією до дати фактичного повернення. АМКУ транслював положення ЄС про стягнення відсотків в проект закону і збирається розробити методику їх розрахунку », - зазначає автор.
Детальніше читайте в матеріалі Олени Гадомської, юристки юридичної фірми "Астерс" - «Кнут без пряника».