Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зростає кількість осіб з інвалідністю. Щоб покращити ситуацію з їх працевлаштуванням, держава запровадила компенсацію для роботодавців. Про це пише міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Читайте також: Працевлаштування пенсіонера: чи треба повідомляти у ПФУ
Уряд запровадив компенсаційні програми для роботодавців за працевлаштування людей з інвалідністю.
Так, роботодавці отримують наступні види компенсацій.
- За облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Роботодавцям, які приймають на роботу людей з інвалідністю І та II груп й облаштовують під їхні потреби робочі місця, держава здійснює компенсацію. За облаштування робочого місця для людини з інвалідністю І групи — до 106,5 тисяч гривень, для людини з інвалідністю II групи — 71 тисячу гривень.
- За працевлаштування зареєстрованих безробітних. За працевлаштування осіб з інвалідністю, які мають статус зареєстрованого безробітного, держава компенсує 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (наразі це 8000 тисяч гривень). Загальний термін компенсації протягом року становить 6 місяців.
- За працевлаштування людей з інвалідністю, які мають статус внутрішньо переміщеної особи Роботодавець, який працевлаштував ВПО з інвалідністю, може отримувати компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 6 місяців.
В Україні роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці при працевлаштуванні переселенців під час дії воєнного стану на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом. Нагадаємо, як роботодавець може одержати таку компенсацію.