UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повний запуск опалення в житловому секторі провели лише в трьох областях

Ще у десяти регіонах країни показник під’єднання до теплопостачання становить понад 90 відсотків.

Лише три області в Україні - Закарпатська, Тернопільська та Чернігівська, прозвітували, здійснили на сьогодні 100-відсотковий запуск опалення в житловому секторі. Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

Заступниця міністра розповіла, що станом на 27 жовтня понад 70 відсотків житлових будинків України під’єднані до теплопостачання. У десяти регіонах країни показник під’єднання до теплопостачання становить понад 90 відсотків. Йдеться про Вінницьку, Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Рівненську, Київську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську та Чернівецьку області.

Водночас про 100-відсотковий запуск опалення в житловому секторі прозвітували лише Закарпатська, Тернопільська та Чернігівська області.

Заступниця Міністра також додала, що наразі продовжується робота щодо врегулювання заборгованості підприємств ТКЕ перед НАК “Нафтогаз України”. Зокрема, вже розпочато процес щодо внесення підприємств галузі до Реєстру підприємств теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості.

Нагадаємо, у вересні цього року Уряд, НАК «Нафтогаз» та міські голови уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. Відповідно до домовленостей, місцева влада не підвищуватиме тарифи для населення, а підприємства мають забезпечити безперебійне постачання теплоенергії та гарячої води в цей опалювальний сезон. Підписання Меморандуму створило можливість для підприємств укласти новий трирічний договір із «Нафтогазом» за незмінною ціною.

8 жовтня міністр енергетики Герман Галущенко під час виступу перед народними депутатами в Раді заявив, що місцевій владі надано всі необхідні механізми та ресурси для проходження майбутнього опалювального сезону.

На запитання депутатів про те, як буде реалізовуватися Меморандум, на чиї плечі ляже різниця між цінами на газ, опалення та інші проблеми, міністр відповів, що все передбачено в Меморандумі.