UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пов'язана з колишнім зятем Черновецького фірма завершила приватизацію "Одесавинпром". Названа ціна

За 234,9 млн грн продано підприємство, яке розташоване на земельних ділянках загальною площею 2,67 га, має 97 об'єктів нерухомості (28 будівель та споруд, 69 амфор для зберігання вина), а також технологічне обладнання, транспортні засоби тощо.  У 2020 році підприємство виробило 654,8 тис. дал шампанських та ігристих вин на загальну суму 260,16 млн грн.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях завершило процедуру приватизації майнового комплексу заводу "Одесавинпром". Про це повідомив керівник відділення Олександр Славський.

З 14 вересня, коли відбувся аукціон з подажу "Одесавинпрому", Фонд держмайна перевіряв переможця.

"Відбулась перевірка потенційного переможця на відповідність до закону (зокрема не повʼязаний з державою-агресором та не зареєстрований в офшорних зонах)", - зазначив Славський.

Потім переможець мав місяць на підписання договору купівлі-продажу і ще місяць на проведення повної оплати.

"Переможець сплатив до державного бюджету 234,9 млн грн за купівлю обʼєкту та ще 47 млн гривень ПДВ", - зазначив очільник регіонального відділення ФДМУ.

Це найбільший договір купівлі-продажу в Одеській області та четвертий за розміром аукціон малої приватизації в Україні за останні 2 роки (після готелю "Дніпро", заводу "Електронмаш" та Львівської виправної колонії).

"У вільний час спробуйте згадати приватизацію-купівлю державного чи комунального майна на Французькому бульварі чи в Одесі взагалі. Напишіть, якщо згадаєте якийсь прозорий та конкурентний приклад, окрім "Одесавинпром"", - наголосив Славський.

Після завершення приватизації регіональне відділення Фонду контролюватиме виконання умов договору, а саме: збереження профілю діяльності (виробництво виноградних вин) та соціальних гарантій протягом 3 років, а також факту укладення охоронного договору на пам’ятку архітектури (будівля Совхозвинтресту, 1895 року, архітектор Л.Влодек).

Читайте також: Сировинний придаток

Нагадаємо, переможець аукціону з продажу "Одесавинпрому" - ТОВ "КАПЛОР 7", був визначений на аукціоні 14 вересня.

Згідно з даними Опендатабот, директором підприємства вказана Голуб Наталія Вікторівна.

При цьому, людина з таким же ім'ям зазначена як директор ТОВ “Торговий дім “Київ Хліб”. Бенефіціаром цього підприємства є Супруненко В'ячеслав Іванович - колишній зять ексмера Києва Леоніда Черновецького.

До складу "Одесавінпрому" входять 97 об'єктів нерухомості (28 будівель та споруд, 69 амфор для зберігання вина), а також технологічне обладнання, транспортні засоби тощо.

Підприємство розташоване на земельних ділянках загальною площею 2,67 га.

"Одесавінпром" займається виробництвом коньяків, тихих та ігристих вин під брендами "Французький бульвар" та "Вина Гулієвих", а також надає свої потужності для розливу кримських брендів.

Підприємство у 2020 році виробило 654,8 тис. дал шампанських та ігристих вин на загальну суму 260,16 млн грн, а за перше півріччя 2021 року – 145,3 тис. дал на 64,0 млн грн.

Виторг підприємства у 2020 році склав 464,3 млн грн, чистий збиток – 3,78 млн грн. За перше півріччя 2021 року компанія отримала 101,9 млн грн виручки та 14,3 млн чистих збитків.

Як повідомляв колись Олександр Попов, який на той момент перебував у статусі голови Київської міськдержадміністрації, компанія "Новий регіон", яку пов'язують з В'ячеславом Супруненком, стала найбільшим покупцем комунальних активів у період управління столицею Леонідом Черновецьким.

Читайте також: Сировинний придаток

Відомий також факт, коли В'ячеслава Супруненка оголошували у міжнародний розшук по каналах Інтерполу за запитом Генпрокуратури.