UA / RU
Підтримати ZN.ua

Потрапивши в АРМА, бізнес розкрадається та перетворюється на боргові ями для держави – StateWatch

Конфісковані активи простоюють та розкрадаються під управлінням АРМА.

Сьогодні в управління АРМА передають низку відчужених активів, зокрема, у бізнесменів, яких пов’язують з росією, але й не тільки. Після чого багатомільйонні працюючі активи розкрадаються та перетворюється на банкрутів. А всі ці збитки та фінансові зобов’язання  перед працівниками арештованих підприємств лягають на плечі держави. Про це пише глава StateWatch Гліб Каневський. 

«Ми про це попереджали. І це сталося. Заарештовані заводи росіян не тільки простоюють та розкрадаються під “управлінням” АРМА. Ми опублікували факти, що один із найбільших виробників бетону в Україні “Аерок” ще і накопичив багатомільйонні борги перед постачальниками різних послуг і перед персоналом. Державі приготуватися платити? І це при тому, що українські кореспонденти, які працюють на лінії фронту, вже кілька місяців повідомляють про нестачу бетонних конструкцій при облаштуванні окопів», - зазначив Каневський. 

За час перебування в управлінні АРМА «Аерок» накопичив вже понад 9 млн грн боргів перед різними контрагентами. Також до судів позиваються колишні працівники заводу із вимогами матеріальних компенсацій за звільнення.  І це при тому, що за підсумками 2021 року, «Аерок» наприклад, мав дохід на рівні 1,87 млрд грн. 

Підприємство «Аерок» далеко не єдиний такий негативний приклад. Однак, оцінити об’єм збитків завданих державі АРМОЮ через неефективне управління конфіскованими активами наразі не видається можливим. Агентство, як повідомляє StateWatch, просто відмовляється надавати будь-яку інформацію з цього приводу. А серед причин відмови вказує, що «перелік російських та білоруських активів, їхня вартість та дані про власників  відносяться до службової інформації». Хоч насправді, кожна передача такого активу є цілком публічною та голосно висвітлюється у вітчизняних медіа.

На тлі такої неефективності та навіть згубності діяльності АРМА, у Верховній раді вже заговорили про необхідність ліквідації агентства. Арештовані активи натомість пропонують передавати Фонду державного майна.

Однак, поки законопроект про ліквідацію Агентства з розшуку та менеджменту активів лише готують, правоохоронці і БЕБ продовжують погрожувати АРМОЮ навіть суто українському бізнесу. І часто-густо це відбувається у сфальшованих кримінальних справах. Таким чином, активи одних підприємців через «державні руки» фактично рейдерять в інтересах інших. Саме про такий механізм тиску, до прикладу, заявляла група  "Юнігран", а зовсім нещодавно - найбільша поліграфія України «Палп Мілл Прінт»

Загалом, за підрахунками Forbes Ukraine, зі 141 конкурсу АРМА на пошуки нових керівників активами успішно завершився лише 21. У всіх решта нарощуються борги, знищуються  робочі місця і не платяться податки. 

Нагадаємо, що минулого року АРМА перерахувала до бюджету всього лише 34 млн грн доходів, в той час, як на утримання арештованих активів було витрачено понад 748 млн грн.