3.
"Сполучені Штати дуже ретельно спостерігають за розвитком ситуації. Ці питання повинні вирішуватися відповідно до вимог СОТ, які Росія має до України і навпаки", - сказав посол.
На питання, більше у "торговельній війни" між Києвом і Москвою політики, або економіки, Пайєтт заявив, що "занадто рано говорити".
"Але знову ж таки, з перспективи США, важлива річ тут економіка. Росія пов'язана своїми зобов'язаннями перед СОТ, це економічне питання. Стимули для України в перспективі рухатися ближче до Європи - економічні. Це буде визначати відносини у перспективі", - сказав посол США.
Пайєтт також відзначив "дуже високий пріоритет США щодо підтримки європейського вибору України".
Впливові європарламентарі закликали Євросоюз захистити Україну від торгових воєн Росії
"Ми віримо, що в перспективі економічні інтереси України, інтереси українського народу краще задовольнить угода про асоціацію з ЄС, включаючи угоду про поглиблену і всеосяжну вільну торгівлю. Дуже важливо розуміти, що ця угода між Україною і Європою жодним чином не відволікає Україну від дуже важливих економічних, історичних, культурних відносин з Росією", - підкреслив посол.
Він додав, що вільна торгівля з Європою не зменшить свободи України підтримувати глибокі і важливі відносини з Росією і, звичайно, не поставить під удар економічні і ділові стосунки України з Росією.
"Але в перспективі ми думаємо, що правильна відповідь для України - це рухатися ближче до інституційних стосунків з Європою. Це сприятиме економічному зростанню, створенню робочих місць, допоможе створити міцну основу для демократії, яку сподівається побудувати український народ", - підсумував посол США в Україні. !zn
Читайте також:
У Roshen розповіли, скільки їм коштуватиме "торговельна війна" з Росією
Українські аграрії щодня втрачають 5,5 млн доларів через торговельну війну Росії
Росія готується посилити митний контроль у відповідь на зближення України і ЄС