Посол України у Туреччині Василь Боднар вважає, що зернова угода може бути реалізована й без участі Росії. В інтерв'ю "Голосу Америки" він висловив впевненість, що її відновлення повинно відбутися без додаткових вимог чи обмежень зі сторони агресора.
Він також наголошує, що ця угода є важливою для Туреччини, адже йдеться про її політичний вплив не лише у регіоні, але й по всьому світі.
"Туреччина перш за все відстоює свої інтереси, оскільки вона також зацікавлена і в зерні, і в більшій стабільності в регіоні Чорного моря, і в реалізації своїх економічних інтересів", - зауважив Боднар.
Він також прокоментував нещодавню зустріч турецького президента Реджепа Ердогана та російського диктатора Владіміра Путіна, наголошуючи, що її потрібно розглядати у контексті геополітичного балансування. Боднар нагадав, що їй передував візит в Україну очільника МЗС Туреччини Хакана Фідана, який зустрівся у Києві з президентом Володимиром Зеленський, своїм колегою Дмитром Кулебою та українськими урядовцями.
"Туреччина з цієї точки зору має неабиякі важелі завдяки різноманітним взаємним залежностям з Росією в економічному, енергетичному, логістичному, туристичному, геополітичному та інших вимірах. Як результат, зерновий коридор міг би функціонувати без поступок країні-агресору", - зазначив Боднар.
У Сочі президенти Туреччини й Росії Реджеп Ердоган і Владімір Путін так і не дійшли згоди щодо поновлення зернової угоди. Проте це був лише перший обережний скринінг пропозицій сторін, після якого, можливо, буде нова домовленість. Про сочинські переговори читайте в статті Володимира Кравченка "Зернова угода по-новому? Чи піде Україна на поступки "дорогим друзям" Путіну та Ердогану".