UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посли G7 закликали прискорити формування наглядової ради "Нафтогазу"

Як повідомляло ZN.UA, без цього країна не отримає грошей від донорів.

Україна повинна прискорити процес формування наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", закликають посли країн "Великої сімки" (G7).

Згідно з повідомленням на сторінці G7AmbReformUA (Посли G7 за реформу в Україні) у п'ятницю, представники країн зустрілись з міністром енергетики Германом Галущенком, міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим, главою НАК "Нафтогаз України" Юрієм Вітренком та главою НЕК "Укренерго" Кудрицьким та обговорили із ними підготовку країни до опалювального сезону.

«Посли G7 зустрілися з Германом Галущенком, Олексієм Чернишовим, Юрієм Вітренком та Володимиром Кудрицьким, щоб обговорити підготовку до опалювального сезону та підкреслили важливість якнайшвидшого призначення наглядової ради «Нафотогазу», - йдеться в повідомленні.

За даними ZN.UA, під час цієї зустрічі, яка відбулась у четвер, представникам української влади озвучили чіткий і однозначний меседж: «Україна не отримає жодної копійки з обіцяних країнами «сімки» коштів, поки не сформує Наглядову раду, функції якої зараз виконує Кабінет міністрів».

Читайте також: Дефолт відміняється: "Нафтогаз" запропонував спосіб виконати зобов’язання за єврооблігаціями

Нагадаємо, у квітні 2021 року п'ять із шести членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Йшлося про Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейден, Юлію Ковалів та Наталію Бойко.

Згодом членам наглядової ради "Нафтогазу" надійшла пропозиція від уряду залишитися ще на рік. За цей час в уряді обіцяли провести новий конкурс, який Мінекономіки, після тривалих  затягувань, оголосило у жовтні 2021 року. Затвердження нового складу очікувалося у лютому 2022 року, однак так і не відбулось

У період відсутності наглядової ради частину його функцій виконує Кабінет Міністрів у рамках зборів акціонерів, ухвалюючи необхідні рішення.