UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пошук кандидатів на посаду гендиректора української ГТС розпочався в умовах порушення принципів корпоративного управління

Серед "послужного списку" кадровиків - конкурс на керівника «Укрпошти». А за керівника ОГТСУ кадровому агентству заплатять майже 2 млн грн.

Компанія «Телент Едвайзорс» за результатами тендеру отримала замовлення з пошуку кандидатів на посаду гендиректора ТОВ «Оператор газотранспортної системи України». Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За пошук достойної кандидатури «Телент Едвайзорс» отримає 1,7 млн грн.

Проте нинішні пошуки кандидата на керівника ОГТСУ проводяться в умовах порушення принципів корпоративного управління, оскільки наглядова рада в компанії так і не була створена.

До кінця грудня «Телент Едвайзорс» повинна розробити профіль і характеристику посади, визначити стратегію конкурсу і метод пошуку кандидатів, розробити повідомлення про конкурс, відібрати кандидатів і перевірити їх на відповідність, провести співбесіди відібраних кандидатів з наглядовою радою та допомогти тій у визначенні фіналістів конкурсу.

Судячи з умов тендеру, пошук претендентів здійснюватиметься по всьому світу.

Так, єдиний конкурент «Телент Едвайзорс» - компанія «Рекрутмент Партнерство», пропонував майже в півтора раза нижчу ціну - 1,2 млн грн. Однак його пропозицію відхилили, бо він не мав офісів у Північній та Південній Америках та не підтвердив наявність офісів у Європі та Азії.

Київська компанія «Телент Едвайзорс», що управляється Анною Кузенковою та Олексієм Комліченком, входить у міжнародну групу «Odgers Berndtson».

Про Олексія Комліченка відомо, що раніше він очолював комісію при Комітеті з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств з проведення конкурсного відбору на посаду керівника ДП «Укрпошта». Перед створенням «Talent Advisors» він також керував департаментом персоналу інвесткомпанії «Concorde Capital», а ще раніше працював у «XXI Century Investments».

Нагадаємо, звільнення керівника української ГТС Сергія Макогона відбулося у гірших традиціях. Керівник ОГТСУ, перебуваючи у відрядженні, дізнався заднім числом, що його звільнено, навіть без попередження, причому в обхід законної процедури.

Проблеми зі звільненням керівника української ГТС не забарилися. Вже за тиждень посли G7 зробили заяву, в якій наголошували на необхідності дотримання процедури корпоративного управління. Та натякали, що незабаром це знадобиться передусім самій Україні, яка потребуватиме довіри інвесторів після війни.

Також заяву про втручання влади в управління компанією зробили Євросоюз та Світовий Банк.

На сьогодні виконувачем обов’язків гендиректора ОГТСУ тимчасово є громадянин Польщі Павел Станчак.

Звільнення Макогона було ініційоване міністром енергетики Германом Галущенком.

Міненерго намагалося призначити керівником заступника міністра енергетики Миколу Колісника. Однак його призначення було заблоковано НАЗК через наявний конфлікт інтересів.

"Якщо ми хочемо зберегти шанси на відбудову країни з допомогою партнерів, нам треба відучити владу діяти так, як учать радянські анекдоти. В одному з них персонажі мультфільму Чебурашка і крокодил Гена мстилися піонерам, надягаючи кожному на голову залізний люк із вигуком «А ось його пілотка!»», - пише Микола Тесля .у своїй статті на ZN.UA - «Конфлікт із західними партнерами назріває. Подякуємо енергетикам».