UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко розповів про три варіанти співпраці з МВФ

За словами міністра економіки, Україна вивчає питання нового формату співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Україна продовжує вивчати питання нового формату співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), не виключаючи можливість продовження чинної програми до серпня 2013 року. Про це повідомив глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко журналістам у понеділок, 26 листопада.

За його словами, за наявності в МВФ доброї волі чинна програма співпраці з Україною, термін якої закінчується в грудні 2012 року, може бути продовжена ще на 8 місяців, тобто до серпня 2013 року включно.

- У МВФ натякнули, що про відновлення кредитування України готові говорити тільки після зміни Кабміну Азарова

"Я глибоко переконаний у тому, що співпраця з МВФ є необхідною і потрібною для України умовою економічної політики в 2013 році, тому нехай вас не лякає те, що в грудні закінчується програма. У нас існує достатньо механізмів - вони детально обговорені з нашими партнерами з МВФ, - яким чином ми будемо діяти", - сказав він.

При цьому Порошенко зазначив, що в даний час у цьому напрямку Україна розглядає три варіанти дії: продовження, зміну або нова програма.

"Навіть нова програма: її цілком реально розробити і прийняти до лютого 2013 року. Не потрібно перебільшувати складність організаційних процедур", - сказав він, зазначивши, що Україні варто було б ще визначитися з тим, який формат співпраці більш прийнятний у нових економічних умовах.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів України Юрій Колобов заявив, що питання виконання Україною зобов'язань перед МВФ щодо підвищення тарифів на газ для населення вже не стоїть так принципово і жорстко, як раніше. Уряд розраховує домогтися від МВФ певних поступок у цьому питанні, зокрема, дозволити підвищувати тарифи впродовж п'яти років паралельно з реформами в енергетичному секторі.

Українська влада хоче переконати МВФ продовжити - а не укладати нову програму кредитування України (поточна програма заморожена з весни 2011 року, її термін дії закінчується в грудні 2012 року), оскільки тоді можуть бути виставлені більш жорсткі умови.

У свою чергу Фонд згоден подумати про можливе відновлення співпраці з Україною. При цьому МВФ не називає чіткої умови для такого діалогу, тактовно вказуючи на очікуване переформатування уряду в зв'язку з минулими виборами. !zn

Читайте також:

МВФ вимагає від України припинити штучну стабілізацію гривні

Україна не хоче брати перед МВФ нові зобов'язання


Експерти: Україна відновить співпрацю з МВФ, незалежно від результатів виборів