UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко закликав бізнес платити працівникам більше

Президент розповів про вплив євроінтеграції на темпи трудової міграції.

Президент України Петро Порошенко закликав підприємців виводити з тіні та підвищувати зарплати своїм працівникам. За словами президента, це мє сприяти зниженню темпів еміграції працездатного та економічно активного населення.

"Наприклад, в Києві в лютому середня заробітна плата досягла вже більше 14 тисяч гривень. Це вихід і це моє звернення до роботодавців, які повинні платити людям більше, платити легально, щоб у них було менше бажання їхати за кордон, руйнувати сім'ї та створювати соціальну напругу", - заявив глава держави в ході наради з питань децентралізації та регіонального розвитку у Вінниці в четвер, 5 квітня, передає "Гордон".

Президент визнав, що для підвищення зарплат держава має створювати сприятливі умови для розвитку бізнесу.

Високі темпи трудової міграції Порошенко назвав "тривожною тенденцією", вказавши на її негативний вплив на економічний розвиток країни.

"Роботодавці все частіше скаржаться на дефіцит робочої сили. Вже немає проблеми безробіття – проблема є з точністю до навпаки. Зрозуміло, що така "середня температура по палаті". Де-то людям ніде працювати, а десь на кваліфіковану робочу силу полюють рекрутери, в тому числі і іноземні", - пояснив президент.

При цьому він заявив про неминучість цих процесів у зв'язку з посиленням економічних зв'язків України з Євросоюзом.

"Підписання Угоди про асоціацію з ЄС передбачає вільний рух товарів, послуг, капіталів і робочої сили. Україна стає частиною європейського ринку праці. З цим стикалися всі нові члени ЄС", - зазначив Порошенко.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення DT.UA 29,1% населення України замислювалися над тим, щоб виїхати з країни. У той же час 6,3% готові це зробити і вже вживають необхідних заходів.

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у спецпроекті Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".