Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про пропозиції до проекту держбюджету на 2019 рік у частині видатків на сектор безпеки та оборони.
Згідно з рішенням РНБО від 6 вересня Кабінет міністрів маэ передбачити у проекті закону про державний бюджет на 2019 рік витрати на забезпечення нацбезпеки і оборони України в обсязі не менше обсягу видатків на ці ж цілі в 2018 році у відсотках від валового внутрішнього продукту.
Рішенням РНБО передбачено збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців не менш ніж на 30%. Мінімальний оклад для рядових військовослужбовців-контрактників має становити 10 тисяч гривень на місяць, для співробітників поліції і Державної служби з надзвичайних ситуацій – 9 тисяч гривень.
Інші витрати, згідно з рішенням РНБО,мають бути передбачені з урахуванням зростання номінального ВВП по відношенню до попереднього року (10%).
Крім підвищення грошового забезпечення пріоритетними напрямами фінансування сектору безпеки і оборони визначені виробництво і закупівля нових зразків озброєння та військової техніки, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння артилерії, бронетанкової техніки, боєприпасів, високоточних засобів ураження і продуктів спеціальної хімії, а також облаштування дослідно-випробувальних полігонів для проведення випробувань боєприпасів
У бюджеті повинні бути передбачені кошти на посилення системи протиповітряної оборони і можливостей бойової авіації, реалізацію державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв'язку та захисту інформації, виконання Національної розвідувальної програми на 2016-2020 роки та посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом та диверсійної діяльністю.
Як повідомлялося, 14 вересня Кабмін затвердив і скерував до Верховноъ Ради проект держбюджету на 2019 рік. Документ передбачає збільшення витрат на безпеку і оборону на 31,5 млрд грн. Витрати на сектор безпеки і оборони складатимуть 209,5 млрд грн.
Зокрема, на розвиток і модернізацію військової техніки в документі приділяється 36,2 млрд грн (на 3,9 млрд грн більше порівняно з 2018 роком), на грошове забезпечення військовослужбовців – 108,3 млрд грн (на 24,1 млрд грн більше) і громадську безпеку – 82,1 млрд грн (на 16,1 млрд грн більше).