Здійснивши реформу енергоефективності, протягом п'яти років Україна зможе істотно знизити споживання природного газу, що дозволить державі скоротити витрати на закупівлю блакитного палива та субсидії.
"Проведення даної реформи дозволить протягом п'яти років зменшувати імпорт природного газу на 1-1,5 мильярди кубометрів щорічно, скорочувати витрати держави на субсидії на 3-5 мільярдів гривень", – заявив президент України Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ у вівторок, 7 червня, повідомляє прес-служба глави держави.
Президент також висловив упевненість, що підвищення енергоефективності дозволить скоротити витрати домогосподарств, пов'язані з споживанням блакитного палива.
Глава держави запевнив, що зміни не обмежуватимуться лише приведенням тарифів до ринкового рівня. За словами Порошенка, держава має подбати про ефективної інфраструктури енергопостачання, впровадження сучасних енергозберігаючих технологій, зменшення частки енергоємних виробництв у структурі економіки та запровадження стимулів для впровадження заходів енергоефективності.
Президент також нагадав, що Україна досягла суттєвого зниження імпорту російського газу, замінивши його реверсом з країн ЄС. За підсумками минулого року, обсяг реверсу природного газу в 1,7 разів перевищував обсяг імпорту.
Відзначимо, що раніше міністр енергетик Ігор Насалык заявив, що до 2020 року Україна може відмовитися від імпорту російського газу.
Україна не купує російський газ вже понад 190 днів, хоча ще кілька років тому Росія була спочатку єдиним, а потім основним постачальником блакитного палива.
За останні три місяці 2015 року "Нафтогаз" імпортував 3,03 млрд куб. м газу, у тому числі з Росії – 2,39 млрд куб. м. У третьому кварталі імпорт склав 2,36 млрд куб. м, причому, газ закуповувався лише в Європі.