UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко хоче, щоб економічна криза "пішла"

Криза піде, і почнеться зростання економіки. Дерегуляція, демонополізація, податкова реформа в підсумку призведуть до зростання ВВП, а це – до збільшення доходів населення.

Президент Петро Порошенко очікує найближчим часом зростання рівня промисловості і ВВП в Україні, заявив він під час робочої поїздки в Херсон у четвер, 28 квітня.

"Зараз ми очікуємо повідомлення про зростання рівня промислового виробництва і зростання ВВП. Ми повинні дуже чітко заявити про завдання, щоб економічна криза пішла", - заявив президент, підкресливши, що військовий конфлікт не повинен бути виправданням і країна повинна перейти до економічного зростання.

Президент зазначив, що необхідно провести ряд ключових реформ для поліпшення життя українців - дерегуляцію, демонополізацію, податкову реформу. "Економічне зростання має призвести до збільшення доходів населення", - підкреслив він.

У цьому контексті, за словами Порошенка, важливою є також судова реформа, яка призведе до оновлення суддівського корпусу.

Глава держави нагадав, що відповідні зміни до Конституції підготовлені і пройшли міжнародну експертизу, в тому числі з боку Венеціанської комісії. "Чекаємо другого читання і 300 голосів", - зазначив він.

Примітно, що сьогодні глава держави запропонував Кабміну розглянути питання збільшення грошового забезпечення суддів. "Тести хороші, але на зарплату в 2 тис. грн ніхто не прийде - це марна надія. Ми тільки дискредитуємо реформу (судову)", - цитує його прес-служба.

Читайте також: Ціна на газ для населення і промисловості з 1 травня складе 6879 грн

Державний бюджет України на 2016 року передбачає зростання реального ВВП на 2,0% при номінальному ВВП в 2 262 млрд грн. Проте нещодавно прогноз зростання економіки України в поточному 2016 році був погіршено до 1%, тоді як раніше прогнозувалося як мінімум 2% зростання.

Економіка України скорочується вже кілька років поспіль. За даними Держстату, Україна вступила в рецесію у другій половині 2012 року (в цілому за рік статистичне відомство відзвітувало про зростання на 0,3%). Спад продовжився і в 2013 році, проте Держстат знову повідомив про зростання на 0%. У 2014 році ВВП України впав на 6,8%, у 2015 році – на 9,9%.

Раніше DT.UA писало про те, що на думку експертів, зовнішньоекономічні фактори для України у 2016-му залишаться негативними. DT.UA опитало економістів, запропонувавши їм сформулювати основні очікування щодо економічного майбутнього України у 2016-м. Оптимізму в цих прогнозах мало, і в кожному з них звучить заклик до конструктиву, осмислених дій і системного підходу. Більше читатйте в статті Юлії Самаевой "Рік бабака".