UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко доручив Кабміну розпочати підготовку до деофшоризації української економіки

Мініфін і ДФС повинні забезпечити приєднання України до Конвенції із забезпечення доступу до рахунків нерезидентів.

Приєднання до Міжнародної міжвідомчої конвенції із забезпечення доступу до рахунків нерезидентів має стати першим кроком на шляху до масштабної деофшоризації української економіки.

Про це президент України Петро Порошенко заявив на робочій нараді з представниками Кабміну, фіскальних органів та депутатами в понеділок, 18 квітня, повідомляє прес-служба глави держави.

Президент доручив Міністерству фінансів та Державній фіскальній службі забезпечити умови для підписання та ратифікації угоди, до якої на сьогоднішній день вже приєдналися 30 держав.

Крім того, Порошенко зазначив важливість сплати податків компаніями в незалежності від того, зареєстровані вони в Україні чи за кордоном.

"Якщо український резидент не платить податки в Україні, це повинно розглядатися українським законодавством як ухилення від сплати податків", – підкреслив глава держави.

За словами президента, важливими умовами детінізації та деофшоризації економіки повинні стати успішна судова і податкова реформи, спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату в країні.

Порошенко запропонував залучити до роботи робочої групи іноземних аудиторів, щоб напрацювати механізми, які не призведуть до збільшення податкового тиску і допоможуть поліпшити мотивацію платників податків і прозорість оподаткування.

До складу робочої групи з опрацювання законодавчих пропозицій з деофшоризації увійшли керівники та уповноважені представники Кабміну, податкового комітету Верховної Ради, ДФС, Нацбанку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Нагадаємо, 10 квітня президент Порошенко анонсував масштабну деофшоризація і приєднання України до Конвенції по забезпеченню доступу до рахунків нерезидентів не пізніше січня 2017 року.

Президент також відзначив важливість реформування судової системи, завершення імплементації антикорупційного законодавства та гармонізації оподаткування для створення привабливого інвестиційного клімату, що повинно привести до збільшення надходжень до українського бюджету.

Відповідні заяви Порошенко зробив на тлі міжнародного офшорного скандалу, одним з фігурантів якого є український президент.

Нагадаємо, 3 квітня Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

В матеріалах ICIJ ідеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створено три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Детальніше про бізнес Порошенка читайте в статті Юлії Самаєвої "Що не дозволено Юпітеру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".