UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін звинуватив Україну в зростанні цін на газ у Європі

Господар Кремля запропонував Європі не допомагати Україні, а подбати про власні потреби.

Високий попит на газ з боку України може бути одним із факторів зростання спотових цін у Європі, які побили усі рекорди. Про це заявив президент РФ Володимир Путін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Також він роз'яснив, що "Газпром" цього тижня не бронює транзитні потужності газопроводу "Ямал-Європа", оскільки покупці не виставили заявок на покупку.

Путін не виключив, що реверсний потік газу газопроводу "Ямал-Європа" з Німеччини до Польщі потім може прямувати до України. Саме це створює дефіцит газу та стимулює зростання цін у Європі.

"Вони (покупці з Німеччини – ред.), піднабравши певний обсяг, отримавши у нас на 5,6 млрд більше, ніж доглянуто довгостроковими контрактами, тепер продають його. Там є труба, яка з'єднує польську трубопровідну систему з українською. Обсяг – приблизно 3 млн куб.м на добу, саме стільки з ФРН і подають до Польщі, я маю всі підстави вважати, що цей газ йде зрештою в Україну, і споживачам у Європі та ФРН треба було б знати, що відбувається насправді. Може потрібно звернутися до певних інстанцій з проханням роз'яснити цю позицію", - сказав Путін.

Він різко висловився щодо допомоги Україні, але запропонував свою допомогу Європі для нівелювання дефіциту.

"І замість того, щоб подавати в Польщу і потім в Україну, намагаючись підтримати штани там комусь, краще б здійснювати подальші поставки в Європу, в ту ж Федеративну Республіку? І вплинути на ціну на споті, бо чим більше продукту на ринку, тим ціна буде менша. Ні - туди почали качати. У зворотний бік. У цьому проблема, до чого тут "Газпром"? Так що нехай займуться своїми питаннями і вчасно на них реагують. І не думають, що вони такі розумні, проблеми, які вони створили самі собі, повинні ними і вирішуватись, а ми готові допомогти і робимо це", - додав президент.

Читайте також: Введення «Північного потоку 2» не знизить ціни на газ у Європі, але є інші фактори — Вітренко

Нагадаємо, що голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко вважає, що "Газпрому" може бути відмовлено у сертифікації "Північного потоку 2".

Як пише The Washington Post,   газопровід «Північний потік-2» від Росії до Німеччини є залежно від того, кого запитати, енергетичним рятувальником для німецьких заводів або подарунком президентові Росії Володимиру Путіну, який намагається тримати Європу в заручниках, маніпулюючи транспортуванням газу. У будь-якому разі важке питання полягає в наступному: чи справді «Північний потік-2» запрацює.

Про те, чому російський газотранспортний проект створює загрозу безпеці не лише ЄС, а й США, читайте у статті Михайла Гончара та Дениса Вінського « Байден у пастці «Північного потоку-2 ».