UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 33 тисячі українців оформили заявку у Дії на отримання матеріальної допомоги ФОПам

Реєстрація триватиме до 31 грудня включно.

Заявки для оформлення одноразової матеріальної допомоги для ФОПів, а також найманих працівників успішно подали 33 тисячі українців, повідомила пресслужба Міністерства цифровий трансформації у понеділок, 14 грудня.

"З моменту запуску послуги сотні тисяч користувачів одночасно намагаються подати заявку. Зараз понад 1000 запитів в секунду. Це вплинуло на стабільність роботи програми та порталу "Дія", - йдеться в повідомленні.

За попередніми оцінками уряду, близько мільйона чоловік мають право отримати відшкодування в розмірі восьми тисяч гривень.

Реєстрація триватиме до 31 грудня включно.

Подати заявку можна на порталі «Дія» в особистому кабінеті або через додаток, вибравши розділ «Послуги». Після перевірки даних гроші автоматично будуть зараховані на особистий гривневий рахунок.

Читайте також: Вісім тисяч карантинної допомоги від держави повинні виплатити до Нового року - Шмигаль

Нагадаємо, 7 грудня президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2 "№ 1071-IX, який передбачає надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантину, і фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

У той же час ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до вступу в силу цього закону; якщо в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх вид діяльності не підпадає під карантин.

Також документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину.

Зокрема, ця норма стосується підприємств, які (на час вступу в силу закону) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників з-за простою в зв'язку з впровадженням карантину.

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тис. Грн.

Крім того, закон передбачає одноразову компенсацію суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо по ЄСВ існує заборгованість.