UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 16 тисяч компаній в Україні приховують своїх власників

Підприємства не виконують зобов'язання щодо надання інформації про кінцевих бенефіціарів.

В Україні 16743 компанії не вказали своїх кінцевих власників, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot.

При цьому компанії ще до 2015 року були зобов'язані надавати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Однак деякі компанії досі ігнорують цю вимогу.

"Власник компанії робить вирішальний вплив на діяльність компанії і несе за неї відповідальність. Якщо ми не маємо даних про кінцевих власників - ми, за великим рахунком, нічого не можемо сказати і про компанії", - коментує Олексій Іванкін, засновник Opendatabot.

"Багато компаній, особливо власниками яких є компанії-нерезиденти, вказали своїми бенефіціарами, так званих "номіналів", тобто довірених осіб (агентів, посередників тощо). Поки ніхто не перевіряє достовірність внесених до реєстру даних", - розповідає адвокат Максим Лазарєв.

"На сьогоднішній день найбільші проблеми підприємству, яке не надало даних про бенефіціарів може створити банк, в якому воно буде відкривати рахунок", - говорить він.

"Суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний відмовитися від ділових відносин або проведення фінансової операції у разі, коли неможливо ідентифікувати клієнта або якщо виникає сумнів стосовно того, що особа виступає від власного імені", - додає адвокат.

Відповідальність за відсутність цієї інформації лежить на юридичній особі.

Нагадаємо, що Україна приєдналася до глобального реєстру бенефіціарів. Міністерство юстиції України, Державне агентство з питань електронного урядування, український офіс Transparency International і глобальна ініціатива OpenOwnership підписали меморандум про співпрацю.