UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помірна девальвація держбюджет не врятує - секвестр все одно потрібен, - експерти

Уповільнення інфляції відбулося через уповільнення економічної активності, а в нинішніх умовах очікувати пожвавлення цього фактора не доводиться.

Помірна девальвація гривні на рівні близько 10 % хоч і прискорить інфляцію, проте все одно не дозволить залатати всі дірки в державному бюджеті, доходи і витрати якого надмірно роздуті. Таку думку в коментарях ZN.UA висловив виконавчий директор "CASE Україна" Дмитро Боярчук.

"Інфляція в Україні сповільнювалася через уповільнення економічної активності, а цей фактор не обіцяє пожвавитися в наших умовах", - пояснив експерт.

Боярчук вважає, що витрати і доходи бюджету потрібно скоротити приблизно на 40 млрд грн.

За словами керівника аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний Капітал Україна" ( ICU ) Олександра Вальчишена, при курсі, близькому до 8,5 грн / дол, невиконання дохідної частини держбюджету повторить торішній результат.

Нагадаємо, що в 2013 році держбюджет недоотримав 3,4 % від запланованих доходів ( 11,9 млрд грн). А враховуючи торішнє запізніле скорочення плану доходів на 19,5 млрд грн, що відбулося 19 грудня, виходить, що держскарбниця недоотримала 8,5 % запланованих доходів - 31,4 млрд грн.

"Бюджету в нинішньому вигляді навряд чи щось допоможе, оскільки темпи зростання ВВП, закладені в ньому [ 3%, - ред.], дуже далекі від реальності. Девальвація вплине на темпи інфляції з деяким лагом, плюс з таким же лагом буде діяти ефект на доходи бюджету", - переконаний начальник відділу аналізу і досліджень"Райффайзен Банку Аваль"Дмитро Сологуб. За його оцінками, співвідношення держборгу до ВВП на кінець року при курсі 8,8-9,0 грн / дол складе 45-47%.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, на кінець минулого року державний і гарантований державою борг становив 584,11 млрд грн., або близько 40,5 % ВВП.

У чинній редакції закону про держбюджет на поточний рік передбачено зростання надходжень від ПДВ із ввезених в Україну товарів на 31% до фактичних результатів минулого року, по ПДВ з вироблених в Україні товарів - на 22 % ; по ввізному миту - на 25,3 % ; по акцизному збору з вироблених в Україні товарів - на 26,7 %. Загальний обсяг запланованих доходів - 395,3 млрд грн., що на 16,5 % більше, ніж за фактом надійшло в минулому році. !zn