UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помилку, яка вимагала від бізнесу працювати з Міноборони без прибутку, виправили – Гетманцев

Він назвав наслідки цієї помилки «прикрим непорозумінням».

Кабмін виправив умову що мала місце в закупівельних процедурах та вимагала від бізнесу працювати з Міноборони майже без прибутку. Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

"Памʼятаєте, коли виробників намагалися притягнути до відповідальності за 5% прибутку, відображеного в акцентованому Міноборони кошторисі? Будь-які безглузді претензії до легкої промисловості зняті", – написав він у Telegram.

За його словами, цю ситуацію відтепер можна вважати прикрим непорозумінням.

Причиною ґвалту на ринку та претензій Держаудитслужби стала формальна помилка, яка була в ухвалену урядом у березні 2022 року постанову №335 для спрощення процедур закупівлі в умовах воєнного стану.

Читайте також: 500 днів війни: У Міноборони розповіли про досягнення українських військових

Як писало ZN.UA, у травні зʼявилася інформація, що Міноборони витратило 8,9 млрд грн на зброю, якої не було поставлено. Йдеться про так звану прострочену дебіторську заборгованість. Це коли замовник (тут — Міноборони) сплачує кошти постачальнику, але обіцяний товар не отримує в строк, обумовлений у договорі. Але, за інформацією Міністерства фінансів, прострочена дебіторська заборгованість Міністерства оборони за період з 1 січня 2022 року по 1 травня 2023 року становить 36,3 млрд грн. Для порівняння, 36,3 млрд грн — це майже 3 тисячі канадських бронемашин Senator для наших захисників, які могли б урятувати тисячі життів військових. Про це читайте у матеріалі "У Міноборони Резнікова спустили «в трубу» 36 мільярдів бюджетних гривень".