UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поляків здивувало рішення про новий газопровід із Росії

У Польщі не бачать потреб на чергові 15 млрд кубів російського газу.

Представник польського уряду висловив здивування озвученими планами російського концерну 3.

Міністр державного казначейства Польщі Миколай Будзановський нагадав, що на будівництво цього газопроводу повинна спочатку дати свою згоду польська влада. Він також засумнівався в економічній обґрунтованості цього проекту.

Про те, що "Газпром" розробляє плани будівництва нової гілки ямальського газопроводу, стало відомо в середу під час зустрічі президента Росії Володимира Путіна з главою концерну Олексієм Міллером.

- "Газпром" зібрався будувати ще один газопровід в обхід України через Білорусь

"Ми у зв'язку з "Північним потоком" і "Південним потоком" фактично відмовилися від проекту "Ямал-Європа-2". По "Південному потоку" ми вже практично почали роботи, і я просив би повернутися до проекту "Ямал-Європа-2". Мова йде про підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини", - сказав Путін.

Міллер відповів, що компанія опрацьовує варіанти будівництва газопроводу з території Білорусі, бо транзит газу через її територію трубопроводом "Ямал-Європа-1" є найбільш економічно ефективним.

Він нагадав про те, що газотранспортна система Білорусі знаходиться зараз у власності "Газпрому".

За його словами, аналіз ринку показав, що можна орієнтуватися на 15 млрд куб. метрів газу.

Путін заявив, що при реалізації цього проекту зникне заклопотаність польських друзів, а також надійність постачання Угорщини і Словаччини.

Однак реакція "польських друзів" була іншою, ніж та, якої можна було очікувати в світлі заяв Путіна і Міллера.

"Необхідно чітко заявити, що єдиним підприємством, яке може будувати магістральні газопроводи в Польщі, є державна компанія Gaz-System. (Будувати другу гілку ямальського газопроводу) - це суверенне рішення польського кабінету... Це не рішення "Газпрому" або будь-якого іншого уряду", - заявив Будзановський, що курирує у польському кабінеті питання енергетики.

Він також нагадав, що з 2004 року Польща знаходиться в Європейському союзі, тому такі рішення повинні прийматися спільно з Брюсселем.

Другим відкритим питанням, як заявив польський міністр, є проблема обґрунтованості збільшення імпорту російського газу в ЄС.

"Якщо ми подивимося на 2011-2012 роки, то побачимо спад імпорту російського газу в країни Європейського союзу на 10 млрд кубометрів. Так що це також сумнівно з економічної точки зору", - підкреслив міністр.

"Не бачу потреби в Польщі і ЄС на чергові 15 млрд кубів російського газу", - зазначив Будзановський. !zn

Читайте також:

Україна позбулася можливості реекспорту газу в Польщу

Польща має намір усунути "Газпром" від управління газопроводом Ямал-Європа