UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польський уряд дозволив не переводити податки в країну тим, хто віддалено працює на Україну

Українським біженцям-підприємцям залишили можливість сплачувати податки на користь своєї держави.

Українці, які працюють віддалено на території Польщі, можуть не сплачувати податки в цій країні, йдеться в офіційному листі-відповіді Міністерства фінансів Польщі на спільний запит Офісу ефективного регулювання BRDO та IT-асоціація України.

В Мінфіні Польщі зазначили, що українці можуть зберегти податкову резидентність України та не сплачувати податки в країні перебування, якщо  мова не йде про доходи з джерел у Польщі. 

“Як основне правило, ми не виключаємо можливість збереження центру життєвих інтересів українців в Україні протягом війни”, – йдеться в заяві Департаменту подоходного податку Міністерства фінансів Польщі.

У травні BRDO та IT-асоціація України звернулись до Уряду Польщі та Міністерств фінансів Болгарії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини з проханням не змінювати податкове резиденство біженців-підприємців, які опинилися в цих країнах. 

Основним аргументом було те, що війна Росії проти України спричинила трудову міграцію, і також може призвести до «вимивання» українських платників податків, які на час війни вимушені були тікати в інші країни. Водночас для України критично важливо, щоб фінансові потоки, попри війну, залишилися в державі. 

Читайте також: Уряд оголосив про поступове зниження податкового навантаження на бізнес з 45 до 20 відсотків

Нагадаємо, що саме перебування в Європі строком більше 183 днів може створити юридичну невизначеність в статусі податкової резидентності українських біженців та може призвести до необхідності сплати податків в країні тимчасового перебування. 

Своїм роз’ясненням країна-сусід знов проявила солідарність з українським народом.

«Сьогодні особливо важливо зберегти людський капітал і податки таким чином, щоб українці, які тимчасово виїхали, продовжували підтримувати економіку України. Це стосується всіх галузей, але найбільше — креативної економіки», — вказав на важливість цього рішення керівник сектору «ІТ і Телеком» Офісу ефективного регулювання BRDO Ігор Самоходський.